Šéfkuchař Pohlreich se znovu tvrdě vyjádřil k EET: Pokud přijmu, že „všeci kradnú“...

20.07.2017 15:57

Televizní bavič a šéfkuchař Zdeněk Pohlreich poskytl rozhovor serveru Seznam Zprávy. Čechy zkritizoval za to, že se neustále krmí smaženým sýrem, a nikoli poprvé promluvil o elektronické evidenci tržeb.

Šéfkuchař Pohlreich se znovu tvrdě vyjádřil k EET: Pokud přijmu, že „všeci kradnú“...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéfkuchařská hvězda Zdeněk Pohlreich

Hned v úvodu rozhovoru si Pohlreich posteskl nad tím, že Češi se neustále krmí kuřetem s broskví nebo smaženým sýrem. Sám prý tyhle věci nejí a má pocit, že dnes lidé mají mnohem širší možnosti, co si mohou objednat, ale prý jsme jako národ konzervativní a Pohlreich to respektuje.

Současná vláda prý dává restauracím zabrat. Rány dopadají především na venkovské hospody. Na jedné straně tu máme zákaz automatů v hospodách, ze kterých mnoho podniků žilo, je to zákaz kouření v restauracích a od prosince loňského roku tu máme EET.

„Já jsem to někde řekl, za předpokladu, že to platí v principu pro všechny, tak to v principu není v nepořádku,“ pravil Pohlreich. Před zavedením EET tu spousta restaurací vedla „kreativní účetnictví“, ale když už tady někdo říká, že „všeci kradnú“, tak tu taky musejí být zákazníci, kteří si musejí být dobře vědomi toho, že nízké ceny obědů se nečarují ze vzduchu. „Oni vyžadujou ty nízký ceny. Všem to nějakým způsobem zřejmě vyhovovalo, teď se to změnilo, tak uvidíme,“ shrnul svůj názor na EET.

Pokud jde o zákaz kouření v restauracích, šéfkuchař je jednoznačně pro. „Zvednu ruku stokrát, myslím, že už to tady mělo být dávno,“ řekl jasně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Martin Koller: Srpen 68? Chtěli nás držet v chudobě. Stejně jako dnes!

17:58 Martin Koller: Srpen 68? Chtěli nás držet v chudobě. Stejně jako dnes!

Máme tady padesáté výročí internacionální pomoci států Varšavské smlouvy v srpnu 1968 a s ním opět m…