Semtex v kravíně není trestný čin, řekl soudce. A zbrojař odešel od soudu volný

03.09.2017 11:49

Zbrojař Martin Rudolf může být spokojen. Čelil obžalobě z nedovoleného ozbrojování. V budově bývalého kravína desítky kilogramů semtexu, bez povolení. Soud však dospěl k závěru, že se zbrojař nedopustil trestného činu, jen je „nepořádník". Serveru iRozhlas.cz Rudolf sdělil, že je sice s verdiktem soudu spokojen, ale označení „nepořádník" se ho dotklo.

Semtex v kravíně není trestný čin, řekl soudce. A zbrojař odešel od soudu volný
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

V bývalém kravíně na Orlickoústecku zbrojař Martin Rudolf  skladoval v budově bývalého JZD desítky kilogramů Semtexu. Na tom by nebylo nic až tak divného, kdyby přitom dodržel pravidla, která vyžaduje zákon. To se však v případě kravína nestalo. Státní zástupce proto požadoval pro Rudolfa trest. Hrozilo mu dva až osm let vězení.

Soud v Pardubicích však dospěl k závěru, že k porušení zákona nedošlo, protože Rudolf měl příslušná povolení pro obchodování s výbušninami a jeho firma na jiných místech správně přechovává mnohem větší množství výbušnin, Lze proto předpokládat, že v případě bývalého kravína šlo jen o opomenutí, kterým sice porušil předpisy, ale nikoli samotný zákon. Rudolf se tak podle soudu zachoval jen jako „nepořádník" a může dostat pokutu, ale pobyt za mřížemi mu nehrozí.

Zprávu v plném znění naleznete zde

„Z kategorií vytvořených a používaných znalcem pro potřeby při rozlišování osob podezřelých ze spáchání trestného činu na úseku zbraní, střeliva a výbušnin, které zmiňuje v závěru svého znaleckého posudku: experimentátor, střelmistr, útočník a nepořádník, je v daném případě posledně jmenovaná nejvíce přiléhavá na obviněného,“ konstatoval David Čejka, předseda senátu Krajského soudu v Hradci Králové s pobočkou v Pardubicích.

Rudolf byl s výrokem soudu spokojen. Nespokojenost v něm vyvolalo snad jen to, že byl označen za nepořádníka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ha ha Hamáček. Raději křesla než důstojnost. Internet se ČSSD směje, Kalousek se rozčiluje

20:00 Ha ha Hamáček. Raději křesla než důstojnost. Internet se ČSSD směje, Kalousek se rozčiluje

Je rozhodnuto. ČSSD při hlasování o nedůvěře vládě opustí sál. Po dnešním jednání předsednictva to o…