Senát tradičně ke Dni české státnosti ocení osobnosti svými medailemi

28.09.2021 6:30 | Zprávy

Osobnosti, které vynikly ve svém oboru nebo přispěly k dobré pověsti České republiky v zahraničí, dnes v Senátu obdrží stříbrné pamětní medaile.

Senát tradičně ke Dni české státnosti ocení osobnosti svými medailemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Při příležitosti Dne české státnosti jim je v podvečer předá ve Valdštejnském paláci předseda horní komory Miloš Vystrčil (ODS). Ceremoniálu, který se uskuteční už podesáté, bude stejně jako loni předcházet ekumenická bohoslužba ve Valdštejnské zahradě.

Senátní ceremoniál nemá ambici konkurovat předávání státních vyznamenání, které 28. října uděluje nebo propůjčuje prezident republiky. Řada oceněných ale v minulosti patřila mezi senátní adepty na nejvyšší státní ocenění, jejichž nominaci hlava státu nevyhověla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Proč jste se rozhodl kandidovat na poslední chvíli?

Co vás k tomu přimělo? A proč jste nekandidoval na předsedu? Je vůbec zvláštní, že byl na předsedu jen jeden kandidát, nemyslíte? Nesvědčí to dost o tom, že na tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hoffman: Petr Pavel není Caesar. Zaručený způsob, jak se ztrapnit

12:11 Hoffman: Petr Pavel není Caesar. Zaručený způsob, jak se ztrapnit

POHLED IVANA HOFFMANA Kolářův maňásek vzkázal u příležitosti 17. listopadu voličům, že si mají ústav…