Senátor Hampl se posmívá „Vysoké škole života“. A soupeřka Miroslava Němcová se urazila

12.09.2020 19:11 | Zprávy
autor: vef

Současný senátor Václav Hampl, který chce obhájit svůj mandát na Praze 1, sklízí kritiku za svůj billboard. Podle některých jde totiž o trapný útok na Miroslavu Němcovou, jeho vyzyvatelku v senátorském klání. Píše o tom server Echo24.cz.

Senátor Hampl se posmívá „Vysoké škole života“. A soupeřka Miroslava Němcová se urazila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Hampl

Hampl, jenž je kandidátem KDU-ČSL, Strany zelených, hnutí Senátor 21 a Praha Sobě, má na billboardu heslo: Vysoká škola života nestačí. Jeho nejvýraznější protikandidátkou je však Miroslava Němcová, bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny, která nikdy na vysoké škole nestudovala. Hampl, jenž je bývalým rektorem Univerzity Karlovy, se však brání, že chtěl jen propagovat kvalitní školství. Podle něj nejde o útok – za to právě nyní sklízí kritiku. Stejně tak se někteří pozastavují nad tím, že si nechal na billboardy napsat profesorský titul. To je prý projev elitářství. 

Proti billboardu se vyjádřil například bývalý předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Němcová kandiduje za ODS s podporou právě topky a STANu. Billboardy jsou podle Pospíšila nejen elitářské, ale i trapné, neboť se snaží dehonestovat své konkurenty. 

Kromě Pospíšila se však od billboardu distancuje i Hamplova podporující strana Praha sobě. Ta zdůraznila, že obsahově si kampaň dělá sám. „Využití designu bylo součást dohody. To mne teď mrzí,“ uvedl k billboardu místostarosta Prahy 7 Pavel Zelenka, jenž je právě zástupcem Praha sobě. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …