Senátor Hampl se posmívá „Vysoké škole života“. A soupeřka Miroslava Němcová se urazila

12.09.2020 19:11

Současný senátor Václav Hampl, který chce obhájit svůj mandát na Praze 1, sklízí kritiku za svůj billboard. Podle některých jde totiž o trapný útok na Miroslavu Němcovou, jeho vyzyvatelku v senátorském klání. Píše o tom server Echo24.cz.

Senátor Hampl se posmívá „Vysoké škole života“. A soupeřka Miroslava Němcová se urazila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Hampl

Hampl, jenž je kandidátem KDU-ČSL, Strany zelených, hnutí Senátor 21 a Praha Sobě, má na billboardu heslo: Vysoká škola života nestačí. Jeho nejvýraznější protikandidátkou je však Miroslava Němcová, bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny, která nikdy na vysoké škole nestudovala. Hampl, jenž je bývalým rektorem Univerzity Karlovy, se však brání, že chtěl jen propagovat kvalitní školství. Podle něj nejde o útok – za to právě nyní sklízí kritiku. Stejně tak se někteří pozastavují nad tím, že si nechal na billboardy napsat profesorský titul. To je prý projev elitářství. 

Proti billboardu se vyjádřil například bývalý předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Němcová kandiduje za ODS s podporou právě topky a STANu. Billboardy jsou podle Pospíšila nejen elitářské, ale i trapné, neboť se snaží dehonestovat své konkurenty. 

Kromě Pospíšila se však od billboardu distancuje i Hamplova podporující strana Praha sobě. Ta zdůraznila, že obsahově si kampaň dělá sám. „Využití designu bylo součást dohody. To mne teď mrzí,“ uvedl k billboardu místostarosta Prahy 7 Pavel Zelenka, jenž je právě zástupcem Praha sobě. 

A výrazné kritiky se Hampl dočkal i od starostky pražské městské části 2 Jany Černochové (ODS). „Nemůžu si pomoct, ale tohle si může napsat na billboard jedině zakomplexovanej zoufalec! Tak tohoto ‚pražského senátora‘ jsem, jako starostka na dvojce, nikdy neviděla! Kdyby byl z Marsu, vyšlo by to úplně stejně – nula kontaktu a zájmu! Šest let ignorace radnice, která spadá do ‚jeho‘ senátního obvodu. Tak tohle je fakt slušná arogance, senátore Hample. Snad už tam budete pouze 3 týdny a vystřídá Vás Mirka Němcová. A fakt neposuzuji lidi podle toho, jestli mají VŠ, nebo nemají, ale pan senátor Hampl rozhodně chyběl, když se rozdávala tzv. sociální inteligence,“ podotkla Černochová.

„Můj volební plakát se obrací k potřebě skutečně kvalitního vzdělání (nejen vysokoškolského) v naší zemi. Ostatně jsem o tom psal v jednom z předešlých příspěvků. Taky nechápu, co je špatného na elitách (které samozřejmě na plakátu ani náznakem nenajdete)? A jak souvisí se vzděláním? Je třeba se za něj stydět? Tolik otázek…“ hájí se však Hampl. A zároveň dodal, že Němcové si váží a je mu líto, že se ve svém volebním obvodě utká s někým, kdo reprezentuje hodnoty velmi podobné těm jeho. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

9:55 Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyn…