Senátor lyžovačka Goláň nově útočí na „popírače“: Hyeny! Kde berete tolik cynismu a zlosti?

06.01.2021 18:27

Senátor Tomáš Goláň pocítil nutkání vyjádřit se k současné covidové situaci. Na svém facebooku vyplodil obsáhlý příspěvek. Lidé, kteří zlehčují epidemii a rádi by již žili svobodně, jsou podle politika „hyeny“! Bohužel si tak trochu naběhl na vlastní vidle. Vzletná slova o právu na život a o vyhaslých životech, které si za peníze nekoupíme, mu totiž nelze věřit. Je tu ta známá lyžovačka v Itálii. Nezapomeňte, pane senátore – „musíme budovat tu občanskou společnost!“

Senátor lyžovačka Goláň nově útočí na „popírače“: Hyeny! Kde berete tolik cynismu a zlosti?
Foto: golan.cz
Popisek: Tomáš Goláň

Anketa

Má vláda otevřít horská lyžařská střediska?

62%
hlasovalo: 17949 lidí

Goláň ve svém příspěvku na facebooku píše, že v uplynulém roce se v Česku skloňoval pojem „lidská práva“. „Nejdůležitějším z těchto práv je bezesporu právo na život, kdy čl. 6 odst. 1 Listiny základních práv a svobod uvádí, že „Každý má právo na život. Lidský život je hoden ochrany již před narozením‘,“ píše senátor.

„Nerozumím tomu, proč nyní lidé na toto nejzákladnější lidské právo zapomínají a snaží se celou situaci s pandemií covid-19 zlehčovat. Kde jsou lidé schopni v sobě najít tolik cynismu a zlosti a jsou schopni napsat něco ve smyslu, že pandemie neexistuje, nebo že je to pouze záminka k nastolení nového světového řádu?“ ptá se dotčeně politik s tím, že takoví lidé jsou pro něj pouze „hyeny“.

Ale příval etických otázek tady nekončí. „Proč tedy léčíme lidi s rakovinou a s jinými nemocemi? Optikou hyen bychom je měli nechat umřít, protože by stejně v budoucnu zemřeli. Zde se ptám, kde je právo těchto lidí na život, to nejvýznamnější základní lidské právo?“ táže se dále Goláň.

Omluvou pro zlehčování epidemie podle něj není ani katastrofální dopad přijatých opatření na ekonomiku: „Protože za peníze si lidské životy vyhaslé při této pandemii zpět nekoupíme. Vzdejme se všichni na chvíli svého každodenního standardu, vždyť za záchranu lidských životů to stojí,“ píše dále Goláň ve svém výtvoru.

Na závěr padne již tradiční věta, kterou často vídáme na internetu: „Musí každému z popíračů fakt umřít někdo blízký, aby začali brát celou situaci konečně vážně?“

To, že se senátor Goláň proměnil v humanistického filozofa, který pro každý jeden „život“ neváhá obětovat celou společnost, je jistě v pořádku. Také doufáme, že se, jak sám říká, vzdá každodenního standardu a svůj plat senátora, kterého se žádný covid ani nedotknul, pošle potřebným a zasaženým.  

Připomeňme si nyní událost z loňského března, která více než co jiného ukazuje myšlenkový svět a konzistenci pana senátora Goláně. Goláň se v březnu sám ocitl v karanténě kvůli tomu, že byl na lyžovačce v severní Itálii, čímž se ještě stihl pochlubit na facebooku.

Když na něj ale po návratu do Česka byla uvalena karanténa, velmi ho to nahněvalo a na sociální síti nařknul premiéra Babiše, že jej uvrhnul „do domácího vězení“. A senátor dodal, že „pokud nezačneme přemýšlet tímto směrem, občanskou společnost nedobudujeme“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zvrat v kampani? Kalousek zvažuje nepříjemný úder

7:35 Zvrat v kampani? Kalousek zvažuje nepříjemný úder

Chtěli byste na pivo s Mirkem a Andrejem? Konkrétně s Miroslavem Kalouskem a Andrejem Babišem? Po ús…