Skandál v divadle. Herce vyrazili, chtěl po ostatních roušky. A jde to dál

24.01.2021 8:30

Českým internetem od pátku hýbe video mladého herce, zpěváka a tanečníka Richarda Pekárka, na němž umělec běduje, že byl údajně vyhozen z muzikálu Divadla Broadway poté, co odmítnul chodit do své práce do doby, než si všichni účinkující společně s vedením divadla řádně nasadí roušky a budou se nechávat jednou týdně testovat antigenními testy. „Ta situace fakt není sranda,“ varuje ve svém vzkazu na sociální síti Facebook, v kterém popisuje své hrůzné zážitky při setkávání se svými kolegy bez roušek uvnitř budovy. Herci dle něj netuší, jakému nebezpečí se tam vystavují. Divadlo hercovo tvrzení o porušování aktuálně platných vládních restrikcí odmítá.

Skandál v divadle. Herce vyrazili, chtěl po ostatních roušky. A jde to dál
Foto: Repro Facebook Richard Pekárek
Popisek: Herec Richard Pekárek líčí své zážitky po údajném setkání se s kolegy z Divadla Broadway bez roušek
reklama

„Dnes ráno jsem byl odejit, čili vyhozen, z procesu zkoušení nového muzikálu divadla Broadway,“ uvádí své video Pekárek. Podle jeho sdělení se tak stalo kvůli tomu, že vyjádřil svůj nesouhlas s průběhem zkoušek v divadle, kdy přítomní neměli nasazené roušky.  

„Nesouhlasím s tím, jakým způsobem probíhají zkoušky v divadle, kde je třicet, třicet pět, čtyřicet, nevím… lidí, kteří jsou na jevišti, v hledišti, na chodbách, v zákulisí a nikdo z nich nemá roušku!“ líčí herec svůj hrůzostrašný zážitek.

„Nemá roušku tvůrčí tým. Ani samotný pan režisér nemá roušku! Ani samotný pan producent a ředitel divadla!“ dodává.

Podle herce se přítomní umělci vystavují velkému nebezpečí. „Jak je to možný v dnešní době? Já si myslím, že tato opatření by se prostě měla dodržovat, že už ta situace fakt není sranda a že to, jak se v tom divadle k tomu ti lidé staví a jakému nebezpečí se tam vystavují, je prostě odraz toho, jak to tady bohužel prostě je,“ vyjádřil se.

Fotogalerie: - Rouškolidé

Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zak...
Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zak...
Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zak...
Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zak...
Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zak...
Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zak...

Navrhoval prý, aby se účinkující nechávali testovat jednou týdně antigenními testy či aby se zkoušky odložily. Svou žádost doplnil odmítnutím chodit na zkoušky, dokud „nebudou zavedena opatření“; se svou žádostí prý neuspěl a v odpovědi na žádost se měl dočkat informace, že byla jeho role přeobsazena.

„Vychází z toho, že člověk, který chce zůstat v bezpečí a zdravej, tak přišel o práci,“ zlobí se herec.

Dodává, že měl potřebu se svými hrůznými zkušenostmi podělit s veřejností. „Nebo nevím, jestli jsem blázen,“ uzavírá téma.

V diskusi pod příspěvkem se ho někteří zastávají, převládají však příspěvky, které reakci herce považují za přehnanou. „Ráda se na Vás přijdu podívat, jak hrajete, ale podmínkou bude, že budete pět a tančit alespoň ve skafandru, za tu legraci Vám za to slušně zaplatím, když teď nemáte tu prací...“ sneslo se k umělci od jedné z komentujících.

Samotné divadlo se k nařčení od herce vyjádřilo v krátkém prohlášení. „Osočování některých interpretů, kteří byli odejiti z připravovaného muzikálu Láska nebeská, jsou nepravdivá. Zkoušení divadelních představení je povoleno za stávajících předepsaných podmínek, které samozřejmě v Divadle Broadway dodržujeme. Přeobsazení jednotlivých interpretů bylo z důvodu jejich nepřítomnosti na zkouškách a tudíž jejich nepřipravenosti,“ ohrazuje se Divadlo Broadway.

Ještě před zveřejněním Pekárkova videa pak byl na sociální síti divadla umístěn příspěvek s videem, na němž mají všichni účinkující nasazené roušky či respirátory.

Podle aktuálních opatření vlády mají výjimku z povinnosti nosit roušku na pracovišti učitelé v mateřské školce, řidiči vozidel veřejné dopravy, soudci, advokáti, státní zástupci, znalci a tlumočníci při soudním jednání, zdravotníci například při resuscitaci, umělci, moderátoři, redaktoři a osoby pracující s teplem. Roušku si v práci můžou sundat i ti, kteří jsou vzdáleni na dva metry od svých kolegů.

Herci v divadlech mohou roušky odložit pouze po dobu představení, které se však dá pouze přenášet vzdáleně, například online přenosem.

Známým kritikem koronavirových opatření vlády je principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Pravidelně poukazuje na to, že zatímco na některých místech se scházejí početné skupiny občanů, on musí mít své živobytí zavřené. Naposledy poukazoval na fronty na očkování v Nemocnici Na Bulovce, narvané tramvaje či „promořování“ ve frontách v supermarketech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…