Škromach je tyranosaurus. A Slávek byl vždy ten druhý na skútru

13.02.2011 7:15

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach je v politice už dlouho. Je z něj prý takový politický tyranosaurus. I starý ještěr má ovšem ambice, Škromach chce být místopředsedou. Opět. S přestávkami jím je už 14. let. Ale nevzdává to. A fandí Michalu Haškovi.

Škromach je tyranosaurus. A Slávek byl vždy ten druhý na skútru

"Pravda je, že ve straně něco pamatuji. Někteří nás nazývají dinosaury... Dinosaurus je býložravec, já bych to viděl na tyranosaura, protože to v politice jinak nejde," řekl Škromach serveru Aktuálně.cz.

On sám tvrdí, že dělal celý život "konzistentní politiku loajální k sociální demokracii". "Politická strana nemá podléhat poptávce, ale má vytvářet nabídku," podotkl. Je přitom jedno, kdo je šéfem. Ačkoli on sám fandí jihomoravskému hejtmanovi Michalu Haškovi, nevadil by mu ani Bohuslav Sobotka.

Slávek jako druhý na skútru. Neumí se rozhodnout

"Znám oba kandidáty od poloviny 90. let," přiznal. "A vyhodnocuji si to tak, že pro sociální demokracii je nyní lepší vedení pragmatického Michala Haška, který prošel postem starosty, má větší zkušenosti z normálního života. Slávek byl vždy ten druhý na skútru, byl dobrý, ale bohužel v některých situacích je potřeba umět se rozhodnout."

Sám by na předsedu kandidovat nechtěl, je prý na řadě mladší generace. Místopředsedu by ale zkusil rád. Znovu. Pokud oba kandidáti na šéfa nepřistoupí na dohodu, že ten neúspěšný bude 1. místopředsedou, rád by jím byl Škromach. I kdyby se měl v boji utkat se středočeským hejtmanem Davidem Rathem.

"Pokud by nevyšlo, že by se oba hlavní kandidáti tolerovali, a David by kandidoval na prvního místopředsedu, tak já budu taky kandidovat na prvního místopředsedu," řekl. Oba prý ale spíše půjdou cestou dohody. "Já věřím, že Hašek se Sobotkou jsou natolik vizionáři, že ví, že jeden bez druhého by měli ve vedení strany těžkou situaci."

Čtěte:

Ze sněmovny do Senátu je to naštěstí z kopce, libuje si Škromach

Škromach po konferenci: Prdelačka, buchty, ovárek, slivovice

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Bordel děsnej, kdybyste viděli, jak se tlačej na funkce…“ Část poslanců žasne nad požadavky Bendy nebo Pekarové

4:52 „Bordel děsnej, kdybyste viděli, jak se tlačej na funkce…“ Část poslanců žasne nad požadavky Bendy nebo Pekarové

Mezi koalicí SPOLU, tedy ODS, lidovci a TOP 09 na straně jedné, a Piráty se Starosty na straně druhé…