Sloužili jste nacistům, budete sloužit i islámu! Orgán znovu popotahuje Kláru Samkovou, ale ta vycenila zuby

30.11.2016 12:20

Advokátka Klára Samková stále čelí problémům kvůli projevu o islámu, který pronesla v květnu na semináři v Poslanecké sněmovně. Advokátní komora, které je členkou, chce prošetřovat, zda se nezpronevěřila etickému kodexu advokáta. Pozoruhodné je, že vyšetřování začíná již podruhé.

Sloužili jste nacistům, budete sloužit i islámu! Orgán znovu popotahuje Kláru Samkovou, ale ta vycenila zuby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková
reklama

Zahájení řízení. Skončení řízení. A zase zahájení řízení. Česká advokátní komora má kolem advokátky, která se proslavila svým tvrdým útokem na islám, očividně napilno. Advokátka zveřejnila na svém facebooku rozhodnutí, kterým se s ní opět zahajuje kárné řízení.

Samková se v květnu zúčastnila debaty v Poslanecké sněmovně o islámu. Přednesla projev, který vzbudil značný rozruch, a to i v anglickému překladu ve světě. Konference nesla název „Máme se bát islámu?“ a Samková jednoznačně odpověděla, že se ho bát nemáme, máme s ním bojovat a zničit ho.

„Je stejný, jako byl nacismus, fašismus, komunismus. Je takovým přes to, že se skrývá za náboženství, ačkoliv ve skutečnosti je především státní zločinnou a zločineckou ideologií a nereformovatelným systémem vládnutí,“ pronesla o islámu. Po vyslechnutí tohoto hodnocení muslimské víry se v publiku zvedl velvyslanec Turecka a opustil sál.

Anketa

Který středoevropský premiér je nejlepší?

1%
91%
6%
2%
hlasovalo: 13366 lidí

PŘEČTĚTE SI CELÝ PROJEV KLÁRY SAMKOVÉ

Následovalo sugestivní líčení, jak tato válka proti islámu bude vypadat, a celý projev Samková vygradovala apokalyptickým popisem, jak dopadnou vyznavači islámu poté, co budou poraženi na hlavu: „Důsledkem násilných činů vyvolaných muslimy a války, která z toho vzejde, bude naprostá záhuba islámské ideologie. V islám bude věřit pár zdegenerovaných jedinců zalezlých v poušti, ze které bude do nekonečných bažin marně vytékat nepotřebná a nežádaná ropa, pár jedinců, kteří budou skřehotavými hlasy vzpomínat na dávná světla v ulicích Damašku a na krásy Mekky, po které nezbude nic než díra do pekla. Těchto pár bezejmenných jedinců bude zbytkem lidstva zavrženo jako odpad, který sešel z cesty k Bohu a nikdy ji nemůže nalézt, protože pohrdli tím, v čem našel Bůh zalíbení, totiž lidmi. Rozuměj: všemi lidmi a celou touto planetou.“

Akce se odehrála 18. 5. letošního roku a 25. 5. obdržela advokátka dopis na hlavičkovém papíře České advokátní komory. Ta advokátku informovala, že na ni obdržela stížnost a že zahajuje její šetření. Iniciátorem celého vyšetřování byl tajemník komory JUDr. Ladislav Krym, který oficiálním orgánům zaslal stížnost, na jejímž základě začaly konat.

Následným vyšetřováním byla stížnost označena za nedůvodnou. S tím se však tajemník komory Krym nespokojil a v září zaslal orgánům komory další podnět k zahájení řízení. Vzhledem k tomu, že při prvním řízení si kontrolní orgány Advokátní komory nebyly schopné sehnat text projevu, poradil jim protentokrát, ať jej hledají na internetu.

Následně tedy Kontrolní rada České advokátní komory znovu zahájila řízení s advokátkou Samkovou. Když si její členové projev Samkové (který je již od května k dispozici i na webu PL) v listopadu konečně prostudovali, shledali podezřelou pasáž, ve které Samková mluví o tom, že islám je ve skutečnosti totalitní ideologie, která se skrývá za náboženství a zneužívá právní ochrany náboženství v euroamerickém právním systému.

Následně komora vyzvala Samkovou, aby se k obviněním vyjádřila. Ta tak učinila právě dnes. Ve svém vyjádření doktorka Samková uvedla, že vyřčená slova jsou filozoficko-právní úvahou, a pokud chce Česká advokátní komora „prověřovat“ názory advokátů, prokazuje tím, že není politicky nezávislou organizací. „Svým jednáním by navázala na doby své poslušnosti a poslužnosti dvěma totalitním režimům – nacistickému a komunistickému – a zřejmě bude usilovat vetřít se do přízně i režimu islámskému,“ odepsala advokátka.

Disciplinární řízení v rámci České advokátní komory může skončit až odebráním licence k provozování advokátní praxe, což znamená faktický zákaz činnosti. Postižený advokát se může bránit správní žalobou, jejíž projednání ovšem v Praze trvá minimálně dva roky. A celou tu dobu nemůže pracovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jsou vaše mrtvoly! Budeme klopýtat v h*vnech. Drsné mytí hlav na Praze 3, Piráti, TOP 09 a ODS si vyčítali, kdo je větší zločinec

17:26 To jsou vaše mrtvoly! Budeme klopýtat v h*vnech. Drsné mytí hlav na Praze 3, Piráti, TOP 09 a ODS si vyčítali, kdo je větší zločinec

Včerejší zasedání zastupitelstva Prahy 3 bylo mimořádně dlouhé; řešila se na něm i kauza s přesahem …