Slovensko má již podle Fica připravenou žalobu proti uprchlickým kvótám

27.11.2015 22:24 | Zprávy
autor: jzd, čtk

Slovenský premiér Robert Fico dnes oznámil, že jeho země připravila žalobu proti rozhodnutí většiny členských států EU o přerozdělování uprchlíků ve státech evropské osmadvacítky na základě povinných kvót, o kterých se hlasovalo koncem září.

Slovensko má již podle Fica připravenou žalobu proti uprchlickým kvótám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

„Žaloba je připravena, ještě posuzujeme její některé aspekty. Blíží se datum, kdy žalobu podáme,“ uvedl Fico před poslanci slovenské sněmovny a dodal, že Bratislava nebude čekat až do 18. prosince, kdy je nejzazší termín na podání žaloby k unijnímu soudu.

Fico už v listopadu prozradil, že chce Bratislava ve své žalobě zpochybnit pravomoc ministrů vnitra členských států Evropské unie přijmout takové rozhodnutí většinou hlasů. Jak navíc dnes slovenský premiér upozornil, k žalobě proti kvótám se podle něho mohou přidat i další země. To by podle Fica mělo být tématem jednání premiérů zemí Visegrádské čtyřky, které se uskuteční příští týden v Praze.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Proč pořád voláte po zrušení sankcí?

Když pominu vše ostatní, tak proč podporovat Rusko, když jak sám tvrdíte třeba ropu teď prodává s přirážkou? Proč takové chování podporovat? A to pomíjím fakt, proč vůbec ekonomicky podporovat někoho, kdo tu rozpoutal válku a vlastně tak může i za to, že ceny rostou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Akce Aklimatizace, výcvik propagandy za vaše peníze. Publicista Souček vítá zákon o neziskovkách

14:04 Akce Aklimatizace, výcvik propagandy za vaše peníze. Publicista Souček vítá zákon o neziskovkách

„Proč je dobré mít zákon o neziskovkách?“ Zamýšlí se publicista Přemysl Souček, který dlouhodobě sle…