Slovensko zvyšuje zásoby plynu, přerušení dodávek ale nečeká

23.05.2014 14:04

Slovensko zvyšuje objem zemního plynu ve svých zásobnících. Připravuje se tak na případné zastavení dodávek ruského plynu v souvislosti se sporem Ruska a Ukrajiny. Slovenský premiér Robert Fico dnes novinářům ale řekl, že výpadek dovozu plynu zatím neočekává.

Slovensko zvyšuje zásoby plynu, přerušení dodávek ale nečeká
Foto: Archiv
Popisek: Plynový sporák

Ruský prezident Vladimir Putin v polovině května dopisem upozornil některé evropské politiky, že Moskva zastaví na začátku června Ukrajině dodávky plynu, pokud Kyjev neuhradí svůj dluh.

Fico předpokládá, že v případě vyhrocení sporu by ruský plyn měl do střední a západní Evropy nadále proudit. "Očekáváme, že by tranzit plynu měl pokračovat," řekl Fico.

Navzdory tomu ale země pod Tatrami doplňuje plyn do zásobníků. Stávající zásoby komodity by měly zemi vystačit na zhruba čtyři měsíce.

Slovensko prakticky celou svou spotřebu zemního plynu pokrývá právě dodávkami komodity z Ruska. Bratislava už v roce 2009 zažila kolem dodávek plynu krizi, neboť tehdy kvůli sporům Kyjeva a Moskvy přestal proudit plyn na Slovensko.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Josef Skála vypěnil: Moskva jako Hitlerův komplic? Z této verze se zvedá žaludek. Stejně jako z pohledu do tváře starosty Prahy 6

22:22 Josef Skála vypěnil: Moskva jako Hitlerův komplic? Z této verze se zvedá žaludek. Stejně jako z pohledu do tváře starosty Prahy 6

„Z randálu kolem smlouvy o neútočení, již Moskva podepsala s Berlínem právě před 80 lety, trčí celé …