Slovensko zvyšuje zásoby plynu, přerušení dodávek ale nečeká

23. 5. 2014 14:04

Slovensko zvyšuje objem zemního plynu ve svých zásobnících. Připravuje se tak na případné zastavení dodávek ruského plynu v souvislosti se sporem Ruska a Ukrajiny. Slovenský premiér Robert Fico dnes novinářům ale řekl, že výpadek dovozu plynu zatím neočekává.

Slovensko zvyšuje zásoby plynu, přerušení dodávek ale nečeká
Foto: Archiv
Popisek: Plynový sporák
reklama

Ruský prezident Vladimir Putin v polovině května dopisem upozornil některé evropské politiky, že Moskva zastaví na začátku června Ukrajině dodávky plynu, pokud Kyjev neuhradí svůj dluh.

Fico předpokládá, že v případě vyhrocení sporu by ruský plyn měl do střední a západní Evropy nadále proudit. "Očekáváme, že by tranzit plynu měl pokračovat," řekl Fico.

Navzdory tomu ale země pod Tatrami doplňuje plyn do zásobníků. Stávající zásoby komodity by měly zemi vystačit na zhruba čtyři měsíce.

Slovensko prakticky celou svou spotřebu zemního plynu pokrývá právě dodávkami komodity z Ruska. Bratislava už v roce 2009 zažila kolem dodávek plynu krizi, neboť tehdy kvůli sporům Kyjeva a Moskvy přestal proudit plyn na Slovensko.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

9:40 Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

Veřejnoprávní a tzv. mainstreamová média se po celé Evropě tématu nelegální migrace vyhýbají. Ne tak…