Slovensko zvyšuje zásoby plynu, přerušení dodávek ale nečeká

23.5.2014 2:04 odp.

Slovensko zvyšuje objem zemního plynu ve svých zásobnících. Připravuje se tak na případné zastavení dodávek ruského plynu v souvislosti se sporem Ruska a Ukrajiny. Slovenský premiér Robert Fico dnes novinářům ale řekl, že výpadek dovozu plynu zatím neočekává.

Slovensko zvyšuje zásoby plynu, přerušení dodávek ale nečeká
Foto: Archiv
Popisek: Plynový sporák

Ruský prezident Vladimir Putin v polovině května dopisem upozornil některé evropské politiky, že Moskva zastaví na začátku června Ukrajině dodávky plynu, pokud Kyjev neuhradí svůj dluh.

Fico předpokládá, že v případě vyhrocení sporu by ruský plyn měl do střední a západní Evropy nadále proudit. "Očekáváme, že by tranzit plynu měl pokračovat," řekl Fico.

Navzdory tomu ale země pod Tatrami doplňuje plyn do zásobníků. Stávající zásoby komodity by měly zemi vystačit na zhruba čtyři měsíce.

Slovensko prakticky celou svou spotřebu zemního plynu pokrývá právě dodávkami komodity z Ruska. Bratislava už v roce 2009 zažila kolem dodávek plynu krizi, neboť tehdy kvůli sporům Kyjeva a Moskvy přestal proudit plyn na Slovensko.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtk

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slovenský filozof Gregor o budoucnosti: Lezeme Američanům víc do zadku než za socialismu Rusům. Úplný rozpad autority státu, totální anarchie

20:56 Slovenský filozof Gregor o budoucnosti: Lezeme Američanům víc do zadku než za socialismu Rusům. Úplný rozpad autority státu, totální anarchie

JINÝMA OČIMA U nás je to tak, že nikdy za socialismu jsme Rusům nelezli tak do zadku jako tato vláda…