Slušní lidé se mohou v klidu naobědvat. Telenovela u Moravce nebude

24.04.2011 6:42

S velikonočními svátky odpadla politickým redaktorům už sedm dlouhých let trvající každonedělní povinnost zapnout si Otázky Václava Moravce. Ulevilo se zřejmě také premiérovi a Hradu. Slušní lidé se tak konečně mohou řádně naobědvat a nikdo nemusí sledovat "směšnou namyšlenost malého zakomplexovaného človíčka", tedy moderátora Václava Moravce.

Slušní lidé se mohou v klidu naobědvat. Telenovela u Moravce nebude
reklama

"Otázky tento víkend nevysíláme," svěřil se štáb fanouškům na oficiálním profilu pořadu na sociální síti Facebook. "Odpočiňte si od telenovely jménem Česká politika. My nabereme síly na další pokračování."

Stále probíhající či doznívající vládní krizi (názory na to, v jaké fázi se krize nachází, se různí) štáb dále glosuje v duchu slavných nekonečných romantických seriálů mexického a jihoamerického původu. "Jaké absurdní dějové zvraty nás tuto sezónu ještě čekají? Budou koaliční partneři přistiženi při nevěře? Kdo skrývá ve skříni kostlivce? Vrátí se Don ABLos? A co na to Esmeralda?"

Psali jsme:
Nečas a Klaus se hádají, kdo může za krizi. Tluchoř-Kočí, či Bárta

Slušní lidé se konečně v klidu naobědvají

Komentující fanoušci přejí štábu krásné svátky a chválí použitou ironii. Pouze Petr podotýká: "Je smutný, že už i političtí komentátoři si z naší politiky dělaj srandu. Holt máme politiku přesně na úrovni celýho našeho národa..."

Že se politický diskusní pořad, který startoval v lednu 2004 (jen pět měsíců v roce 2005 ho nemoderoval Václav Moravec), nebude vysílat, ovšem jistě potěší premiéra Petra Nečase, podle něhož: "Slušní lidé v neděli v poledne s rodinou obědvají."

Více:
Slušní lidé v neděli obědvají, nedívají se na Moravce, zlobil se Nečas

Uleví se zřejmě rovněž představitelům Hradu a některým mediálním odborníkům. "Obecně si myslím, že pořady typu OVM jsou přežilé a nastolují agendu jen virtuálně. Život jde jinudy," řekl ParlamentnímListům.cz mediální odborník a bývalý člen Rady pro televizní a rozhlasové vysílání Petr Žantovský.

Zakomplexovaný Moravec, který všemu rozumí

Někomu nebude v neděli na obrazovce chybět zejména Václav Moravec osobně. Jeho ústřední věta (se sundanými brýlemi) "A o čem se po dnešních Otázkách začne mluvit?", kterou moderátor klidně i několikrát za pořad zopakuje, je například prezidentovu vicekancléři Petru Hájkovi vysloveně protivná.

"Kromě maskování tendenčnosti vysílání České televize jde také o směšnou namyšlenost malého zakomplexovaného človíčka," svěřil ParlamentnímListům.cz. Výrok podle něho reprezentuje malost a pýchu.

Více:
Moravec je malý zakomplexovaný človíček, povzdechl si Hájek

"Kolem Václava Moravce se vytvořil umělý mýtus toho, který všemu rozumí," zdůraznil Žantovský, v čem jemu moderátor vadí. "Potíž je ale v tom, že třeba ekonomice, natož makroekonomii Václav Moravec nerozumí vůbec, což mu nebrání v tom vynášet bohorovné soudy."

Podle politologa Bohumila Doležala je největším problémem délka pořadu. "Běžný divák nemá uprostřed neděle čas ani chuť na to, aby tři hodiny poslouchal politickou debatu," řekl ParlamentnímListům.cz. "Takový rozsah pořadu je vhodný jen pro politické fajnšmekry."

Čtěte:
Jakl chtěl Moravce chválit. Nakonec mu vynadal za Klause
Nečas nepřišel do Otázek. Podle Moravce má "politickou chřipku"

Sledujeme pořady Václava Moravce

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: az
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

14:50 Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

Xaver si znovu pozval vyhlášeného restauratéra Zdeňka Pohlreicha, aby dokončil diskusi o spropitném.…