Sněmovna nakoupí za 5 milionů nejnovější bavoráky, celé v kůži. Ty současné jsou staré už dva roky

29.03.2019 8:21

Poslanecká sněmovna již brzy obmění svůj vozový park, který budou nově zdobit nejnovější auta značky BMW „sedmičkové“ řady v provedení sedan Long s vyhřívanými koženými sedačkami, do kterých už brzy usednou zástupci vedení Poslanecké sněmovny v čele s Radkem Vondráčkem (ANO). Součástí vypsané veřejné zakázky za více než deset milionů korun je i několik nejnovějších Superbů.

Sněmovna nakoupí za 5 milionů nejnovější bavoráky, celé v kůži. Ty současné jsou staré už dva roky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan a předseda Poslanecké sněmovny ČR Radek Vondráček podepisují memorandum

Sněmovna vypsala veřejnou zakázku na nákup šesti kusů osobních automobilů vyšší třídy značky BMW v celkové hodnotě 5,5 milionu korun v únoru a v dubnu bude ukončena.

Tyto nové „bavoráky“ jsou dle slov mluvčího Poslanecké sněmovny Romana Žambocha určeny pro předsedu a místopředsedy dolní komory. V novém se ale bude vozit také předseda ODS Petr Fiala, šéf komunistů Vojtěch Filip či předseda SPD Tomio Okamura.

Nové limuzíny se dle parametrů mohou pochlubit koženými vyhřívanými sedačkami, asistentem sledování bdělosti řidiče a rozpoznání únavy, systémem autonomního krizového brzdění, který zpomalí nebo brzdí v závislosti na odstupu od vpředu jedoucího auta, nechybí ani požadavek na systém rozpoznání značek rychlostního omezení nebo výbavy minimálně deseti reproduktory.

Původní zdroj ZDE

Stávající auta Poslanecké sněmovny značky BMW jsou typu 740D XDRIVE s rokem výroby 2017. Nově Poslanecká sněmovna pořídí i pět „osobáků“ značky Škoda Superb III v celkové hodnotě 4,685 milionu korun. Ty mají sloužit pro provoz a nahradit mají auta, která byla pořízena před deseti lety v době českého předsednictví rady Evropské unie.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co tedy navrhujete vy?

když odsuzujete názor, že se mají ukrajinští uprchlíci začlenit do společnosti?(,,Za naprosto neuvěřitelná pak považuje slova poslance TOP 09, že z uprchlíků se již zanedlouho stanou čeští občané, protože musíme smazat rozdíl mezi uprchlíky a českými občany.") Nikdo neví, kdy válka skončí a co bude ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Totální obrat vlády. Ostuda. Petr Holec a převratné zprávy

8:18 Totální obrat vlády. Ostuda. Petr Holec a převratné zprávy

Vláda uvažuje o vytvoření speciálního elektrického tarifu pro drobné odběratele. Čili došlo na slova…