Sobotka navštíví Německo, s Merkelovou bude řešit i Ukrajinu

07.03.2014 18:28 | Zprávy
autor: čtk, mp

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zavítá příští týden na dvoudenní návštěvu Německa. S německou kancléřkou Angelou Merkelovou chce ve čtvrtek jednat například o investicích v Česku i situaci na Ukrajině. V pátek by podle informací ČTK mohl navštívit vedení společnosti Volkswagen ve Wolfsburgu.

Sobotka navštíví Německo, s Merkelovou bude řešit i Ukrajinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Nepochybně to bude otázka hospodářské spolupráce a připravovaných nových investic německých firem v naší zemi, pozitivní změna přístupu naší země k pokračování evropské integrace, podoba evropského klimatického a energetického balíčku a situace na Ukrajině," nastínil dnes Sobotka ČTK témata, o nichž chce jednat s Merkelovou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavský na Primě: Za bývalou vládu hovoří konkrétní výsledky. Kdo potřeboval, ten peníze dostal

13:59 Lipavský na Primě: Za bývalou vládu hovoří konkrétní výsledky. Kdo potřeboval, ten peníze dostal

„Byl to summit hanby pro Andreje Babiše,“ prohlásil k summitu EU v Bruselu exministr zahraničí Jan L…