Sobotka nesouhlasí se Zemanem, že zdravotnictví je černá díra

10.04.2014 11:49

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nesouhlasí s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že zdravotnictví je černou dírou na peníze. Podle Sobotky jsou takové výroky pohrdáním práce tisíců zdravotníků. Ministerský předseda to dnes řekl v rozhovoru s ČTK. Podle Sobotky se ve zdravotnictví v minulých letech kradlo stejně jako v řadě jiných resortů.

Sobotka nesouhlasí se Zemanem, že zdravotnictví je černá díra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Výrok pana prezidenta, že zdravotnictví je černá díra, to si myslím, že není přesný popis situace ve zdravotnictví. Do značné míry je to pohrdání prací tisíců lékařů, zdravotních sester a dalších lidí, kteří ve zdravotnictví pracují," řekl Sobotka. „To, že se ve zdravotnictví kradlo, tak to je jev, který tady byl v uplynulých sedmi letech v celé řadě resortů," dodal premiér.

Zeman se ve středu v rozhovoru s ČTK připojil k ministru financí Andreji Babišovi (ANO), když řekl, že zdravotnictví je černá díra, do níž se sypou miliardy. Kritizoval nákupy drahých špičkových přístrojů, které jsou v nemocnicích jen málo využívány, a předražené léky.

Babiš financování zdravotnictví kritizoval především v souvislosti s návrhem vlády na zvýšení odvodů za státní pojištěnce, který ve středu vláda schválila a který má kompenzovat výpadek v příjmech kvůli zrušení stokorunových poplatků za pobyt v nemocnici.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…