Sobotka nesouhlasí se Zemanem, že zdravotnictví je černá díra

10.04.2014 11:49

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nesouhlasí s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že zdravotnictví je černou dírou na peníze. Podle Sobotky jsou takové výroky pohrdáním práce tisíců zdravotníků. Ministerský předseda to dnes řekl v rozhovoru s ČTK. Podle Sobotky se ve zdravotnictví v minulých letech kradlo stejně jako v řadě jiných resortů.

Sobotka nesouhlasí se Zemanem, že zdravotnictví je černá díra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Výrok pana prezidenta, že zdravotnictví je černá díra, to si myslím, že není přesný popis situace ve zdravotnictví. Do značné míry je to pohrdání prací tisíců lékařů, zdravotních sester a dalších lidí, kteří ve zdravotnictví pracují," řekl Sobotka. „To, že se ve zdravotnictví kradlo, tak to je jev, který tady byl v uplynulých sedmi letech v celé řadě resortů," dodal premiér.

Zeman se ve středu v rozhovoru s ČTK připojil k ministru financí Andreji Babišovi (ANO), když řekl, že zdravotnictví je černá díra, do níž se sypou miliardy. Kritizoval nákupy drahých špičkových přístrojů, které jsou v nemocnicích jen málo využívány, a předražené léky.

Babiš financování zdravotnictví kritizoval především v souvislosti s návrhem vlády na zvýšení odvodů za státní pojištěnce, který ve středu vláda schválila a který má kompenzovat výpadek v příjmech kvůli zrušení stokorunových poplatků za pobyt v nemocnici.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bruselská armáda kazatelů s karabáči. A jako odpověď přišel emotikon hovínka, tleská Žantovský

7:33 Bruselská armáda kazatelů s karabáči. A jako odpověď přišel emotikon hovínka, tleská Žantovský

TÝDEN V MÉDIÍCH Nezvykle ve snůšku absurdit se tentokrát přeměnil přehled mediálních zajímavostí upl…