Sobotka odmítá vyslání vojáků NATO na Ukrajinu. Ani kdyby tam přišli Rusové

10.04.2014 10:16 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka dnes vyjádřil názor, že NATO by nemělo vysílat své vojáky na Ukrajinu. A to ani v případě, že by Rusko pokračovalo v agresi.

Sobotka odmítá vyslání vojáků NATO na Ukrajinu. Ani kdyby tam přišli Rusové
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Bohuslav Sobotka

V souvislosti s Ukrajinou se v posledních dnech mluví zejména o separatistických tendencích ve východních regionech, které vyvolávají obavy z opakování scénáře na Krymu, který se po podobných událostech stal součástí Ruska. Obavy vznikají zejména z ruské intervence na Ukrajinu.

Prezident České republiky Miloš Zeman v této souvislosti v nedělní rozhlasové relaci Hovory z Lán uvedl, že NATO by na takovou akci ruské armády mělo zareagovat, a nevyloučil ani akci aliančních vojsk.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jav, čtk

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ne, prosím, ne.“ Viděli Evu Holubovou v Kauflandu

16:30 „Ne, prosím, ne.“ Viděli Evu Holubovou v Kauflandu

Eva Holubová se po nějaké době opět proslavila na sociální síti. Dělá „babičkovský idol“ pro řetězec…