Souboj v ODS nabývá jasnějších obrysů. Kdo ji povede po výprasku?

18.11.2013 15:51 | Zprávy

Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil si nějakou dobu rozmýšlel, zda hodlá kandidovat na post šéfa ODS. Teď se zdá, že už má jasněji. Pokud bude na post předsedy kandidovat exministr školství prof. Petr Fiala, Pospíšil ho podpoří. Na předsedu již Fialu navrhla i organizace občanských demokratů Brno-střed. Budoucí souboj v ODS tak možná nabývá jasnějších obrysů.

Souboj v ODS nabývá jasnějších obrysů. Kdo ji povede po výprasku?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Fiala

Občanští demokraté utrpěli v říjnových předčasných volbách fatální porážku, když nezískali hlasy ani deseti procent voličů. Na lednovém sjezdu v Praze tak ODS hodlá řešit, jak dál. Již teď je jasné, že o post předsedkyně hodlá bojovat Miroslava Němcová, která je už pár let v nejužším vedení strany. Pokud by proti ní nevyvstal jiný kandidát, Pospíšil je připraven se s Němcovou utkat, v případě kandidatury Petra Fialy raději podpoří právě jeho.

"Pokud by pan Fiala kandidoval, považoval bych za vhodnější ho podpořit," prozradil Pospíšil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

13:14 Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

„To, co slyším, že se děje v Česku, mi připadá, jako bych četl Rudé právo z třiapadesátého roku. Jen…