Soud projedná odvolání v kauze zneužití Vojenského zpravodajství

01.03.2019 6:30 | Zprávy
autor: nab

Pražský městský soud dnes projedná odvolání v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování manželky premiéra Petra Nečase (ODS). Nepravomocný rozsudek uložil podmíněné tresty a zákazy činnosti někdejší šéfce premiérova kabinetu Janě Nečasové (dříve Nagyové) i zpravodajcům Milanu Kovandovi, Ondreji Páleníkovi a Janu Pohůnkovi.

Soud projedná odvolání v kauze zneužití Vojenského zpravodajství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nečasová se svým obhájcem

Proti verdiktu se odvolali jak všichni obžalovaní, kteří vinu odmítají, tak i státní zástupce, jenž pro ně požaduje nepodmíněné tresty vězení. Odvolací zasedání bude celé neveřejné kvůli utajovaným skutečnostem, rozhodnutí pak bude vyhlášeno veřejně.

Nečasová podle napadeného rozsudku zosnovala zneužití pravomoci, když v roce 2012 nezákonně zaúkolovala zpravodajce, aby sledovali Nečasovu tehdejší manželku Radku. Získáním informací o její údajné nevěře chtěla uspíšit Nečasův rozvod. Později nechala sledovat také dva zaměstnance úřadu vlády. Aféra přispěla v roce 2013 k pádu Nečasova kabinetu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Trafiky

V čem je rozdíl jestli tato vláda zřídí ministerstvo pro sport a tím, když vy jste zřizovali hned několik nových ministerstev? Nebo uznáte, že taky nešlo o nic jiného než o politickou trafiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU

8:00 „Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU

Těsně před Vánoci vypukla digitální válka mez USA a EU. Pět Evropanů se ocitlo na sankčním seznamu S…