Soudce má hlavu jako balon, píše server. Má na starosti Ratha i Bušinu

15.05.2013 21:55

Soudce Krajského soudu v Praze Robert Pacovský má podle informací serveru Týden.cz zřejmě hlavu plnou starostí, neboť se mu na stůl dostala jak korupční kauza poslance Davida Ratha, tak případ jeho poradce Filipa Bušiny. Rath zřejmě dostane přednost a v Bušinově případu tak nejspíš dojde k průtahům, které mohou Bušinovi pomoci.

Soudce má hlavu jako balon, píše server. Má na starosti Ratha i Bušinu
Foto: hns
Popisek: David Rath v cele, fotokoláž

"Skutečně je to tak, že oba případy, kauzu pana poslance Davida Ratha a pana Bušiny má jeden soudce. Situace pro něj samozřejmě ne úplně jednoduchá," řekla televizi Barrandov mluvčí Krajského soudu Zuzana Steinerová. Soudce je tak nucen v co nejkratším čase prostudovat spisy v rozsahu tisíců stran.

Vazebně stíhaný poslanec, jenž za mřížemi žije již více než rok, dostane při v pročítání spisu přednost. Platí přitom, že ani Bušinova kauza není nijak jednoduchá. Bývalý boxer a Rathův poradce podle vyšetřovatelů  přiopravil spolu s dalšími obviněnými stát o 600 milionů korun a to především skrze vystavování falešných faktur. Při protahování procesu se však otvírá prostor k tomu, aby si Bušina mohl stěžovat na liknavost českých soudů u Evropského soudu pro lidská práva ve Strasbourgu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další privatizace? Okamura vytáhl, co prý chystá SPOLU. Pekarová s Maláčovou se hodinu „vraždily“, aneb kdyby pohled zabíjel

12:51 Další privatizace? Okamura vytáhl, co prý chystá SPOLU. Pekarová s Maláčovou se hodinu „vraždily“, aneb kdyby pohled zabíjel

Vy strašíte! Vy lžete! ODS chce krást! Politika SPD v praxi? Tak se podívejte! Paní poslankyně, mě u…