Soudce má nově vybírat generátor. Bude to prý férovější

18.07.2012 16:56 | Zprávy

Čeští soudci by nově měli mít přidělovány kauzy podle náhodného generátoru. Vláda schválila novelu, která umožňuje zavedení nového systému. Slibuje si od toho posílení nezávislosti soudnictví.

Soudce má nově vybírat generátor. Bude to prý férovější
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek čile gestikuloval a promlouval s poslanci napříč politickým spektrem

Ministerstvo spravedlnosti se rozhodlo nově upravit přidělování kauz soudcům. Vybírat soudce by měl automatický generátor. Novelu Zákona o soudech a soudcích, která toto umožňuje, projednala ve čtvrtek vláda.

„Elektronický generátor přidělování věcí by nově měl vyloučit z přidělování lidský faktor a zajistit náhodnost výběru soudního oddělení, jemuž věc připadne,“ píše v důvodové zprávě ministerstvo spravedlnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav, čtk

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Kocmanová (Piráti): Peníze z trestné činnosti mají pomáhat obětem, ne mizet ve státní kase

Kam přesně ty peníze mizí? A uznáváte tedy, že stát je špatný hospodář? Protože mě to tak často přijde. Platíme daně a ne malé, a přesto tu pak nejsou peníze na pomoc potřebným nebo třeba na platy ve státní správě, na stavbu kvalitních silnic atd. atd.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Účet za elektřinu klesne. Ale po srovnání s Evropou radost zmizí

9:55 Účet za elektřinu klesne. Ale po srovnání s Evropou radost zmizí

Českým domácnostem se opět o něco sníží výdaje na energie, jelikož v dubnu ceny elektřiny meziročně …