Soukromníci: Považují nás za odpad. Takhle probíhala jednání s ODS a TOP 09

05.09.2013 10:41

Místopředseda Strany soukromníků ČR Aleš Hemer v prohlášení k situaci před volbami píše, že Strana soukromníků ČR se na začátku roku 2013 pokusila vytvořit středopravicový volební blok, který by zastavil hrozící levicové tsunami, které se řítí na naši zemi. Pravice však pouze ve snaze získat hlasy soukromníků používá líbivou rétoriku, ale jinak o soukromníky a živnostníky nemá žádný zájem.

Soukromníci: Považují nás za odpad. Takhle probíhala jednání s ODS a TOP 09
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Podnikatel Rudolf Baránek

Představitelé SsČR prý oslovili a jednali v podstatě se všemi politickými subjekty, které stojí od středu napravo. „Po několika měsících jednání musíme s politováním konstatovat, že situace v mnohých z těchto subjektů je horší, než se na první pohled zdá. V mnohých případech převládají osobní zájmy jednotlivců nad společnými zájmy a cíli,“ uvádí v prohlášení.

Pro ODS či TOP 09 nemá živnostník žádnou hodnotu

„Navíc se ukázalo, že např. pro ODS, stejně jako pro TOP 09, nemá český, moravský a slezský živnostník, a soukromník jako takový, žádnou hodnotu a že se jedná pouze o předvolební rétoriku těchto stran a pokus naposledy zlákat soukromníka na svoji stranu,“ říká k výsledkům jednání Hemer.

Celé stanovisko Strany soukromníků ZDE

V prohlášení, které objasňuje, proč jde strana do voleb samostatně, se také píše, „že jednání s některými představiteli ODS potvrdila, že živnostníka považují, stejně jako ČSSD, za nutné zlo a odpad této společnosti“. Právě na základě těchto skutečností prý bylo na včerejším zasedání republikového vedení Strany soukromníků ČR rozhodnuto, že SsČR půjde do voleb ve všech 14 krajích samostatně s podporou a účastí cechů, společenstev, sdružení, komor a členů některých jiných středopravicových stran.

V závěru prohlášení k předvolební situaci v zemi strana informuje, že celostátním lídrem Strany soukromníků ČR byl jmenován předseda strany JUDr. Ing. Rostislav Senjuk. Na kandidátních listinách se prý objeví mnohé zajímavé osobnosti.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …