Soukup zaskočil diváky slovy o Babišovi a Německu

24.06.2020 7:24

Jaromír Soukup provedl otočku o 540 stupňů, míní bývalý brankář Dominik Hašek o prohlášení, které zaznělo nedávno v pořadu Jasně a stručně. V něm generální ředitel Barrandova řekl, že se stydí za svého premiéra. A vychvaloval důležitost německé europoslankyně Moniky Hohlmeierové, u které si stěžoval, že jí "Babišovi fanatici" vyhrožují. Německo samotné nazval "lídrem Evropy" a Evropu podle něho budeme "opravdu potřebovat". Ne u všech se Soukupova otočka setkala s povděkem.

Soukup zaskočil diváky slovy o Babišovi a Německu
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Jaromír Soukup v pořadu Jasně a stručně
reklama

Soukup prohlásil, že se za Babiše stydí, protože dělá Česku ostudu. Zmínil, jak rád Babiš hovoří o svých jednáních se světovými špičkami a jak se staví do kontrastu k předchozím premiérům Nečasovi a Sobotkovi. "Není tolik důležité, s kým vším mluví. Ale jakým způsobem svá slova používá," tvrdí Soukup. "A to, jak je používá, ukázal v praxi. Když nazval české europoslance Tomáše Zdechovského a Mikuláše Peksu vlastizrádci. A německou europoslankyni Moniku Hohlmeier označil za pomatenou," dodal.

Anketa

Je Jaromír Soukup dobrý moderátor? (Ptáme se od 24.6.2020)

4%
23%
hlasovalo: 12496 lidí

Ředitel Barrandova uvedl, že se mu nelíbí, když někdo uráží ženy a také když někdo dělá v zahraničí ostudu. "A obou těchto prohřešků se Andrej Babiš dopustil, když začal šít do europoslanců jen proto, že si chtěli posvítit na jeho střet zájmů. A musím naprosto jasně říct: za našeho premiéra se opravdu hluboce stydím," deklaroval Soukup jasně.

"Není přece normální, aby předseda vlády členské země Evropské unie urážel vlivnou europoslankyni jiné země EU. A ne jen tak ledajaké. Uráží europoslankyni Německa. Lídra Evropy. Tahouna evropské ekonomiky. Země, na které je náš export naprosto závislý. Zemi 8x větší. 30x bohatší," vychvaloval Soukup západního souseda.

Fotogalerie: - Lidické děti

Sousoší památníku v Lidicích věnované zavražděným ...
Vstupní brána památníku Lidice
Památník Lidice
Památník Lidice
Památník Lidice
Památník Lidice

Anketa

Vadí vám údajný střet zájmů Andreje Babiše?

9%
91%
hlasovalo: 16657 lidí
Ti, kdo si myslí, že Hohlmeierová má význam "použité ponožky" podle něj sedli na lep tisíckrát opakované lži Andreje Babiše. "Teď neustále opakuje, jak je v Evropě důležitý. A jak je Hohlmeier vlastně nepodstatná. Ale realita je zcela odlišná. Potvrzují to europoslanci, kteří bez ohledu na státní příslušnost jejím názorům a stanoviskům naslouchají coby předsedkyni Výboru pro rozpočtovou kontrolu EP. A potvrzují to i přední stránky hlavních německých deníků, kde se novináři Hohlmeier opravdu důrazně zastávají," tvrdí Soukup.

Hohlmeierová dle ředitele Barrandova prostě "není žádné béčko". "Jde o političku vládní německé strany CSU - křesťanských demokratů. Bývalá bavorská ministryně školství a kultury. A hlavně, dcera pro Němce takřka nedotknutelného Franze Josefa Strauße. Dlouholetého předsedy CSU, bavorského premiéra a držitele velkokříže Záslužného řádu Spolkové republiky Německo, tedy nejvýznamnějšího státního vyznamenání. Takže kdepak nula. Hohlmeier je z pohledu evropské politiky naprostá extratřída. Taková je pravda."

Závěrem Soukup prohlásil, že nechápe, proč se Babiš neomluví a nemlčí. Protože to, že kvůli výhrůžkám z ČR musela mít údajně policejní ochranu, není normální. "Protože jí a její rodině nějací Babišovi fanatici vyhrožují likvidací. To je ostuda. A co udělal premiér Babiš? V e-mailu označil europoslankyni za pomatenou. Neboli nikoli omluva, ještě si přisadil. A rovnou urazil i všechny europoslance napříč celou Evropskou unií - jsou to prý jen líní paraziti," stěžoval si Soukup na premiérovo chování.

Na závěr znovu konstatoval, že se za premiéra Babiše stydí a jeho chování nechápe. "Protože Evropu budeme zejména v současnosti, kdy se vypořádáme z ekonomické apokalypsy způsobené koronavirem, opravdu potřebovat. Premiér by se měl chovat jako premiér. Ne jako buran. Takže pane Babiši, reprezentujte nás slušně. Děkuji," vzkázal šéfovi ANO.

Zastání se německé europoslankyně, Německa a kritika Andreje Babiše od Jaromíra Soukupa na internetu překvapily vzhledem k tomu, že Soukup v minulosti, když ještě vysílal pořad Týden s prezidentem, nepatřil k hlasitým kritikům premiérova konání.

"Wow, to je otočka o 540 stupňů. Není jednoduché se dostat z určité škatulky.... Bude to stát moc moc práce a úsilí, i když to člověk (možná) myslí upřímně. Jsem zvědav, řekněme za těch tolik dní, o kolik stupňů je ten obrat. Ale já držím palce..." vzkazoval moderátorovi bývalý hokejový brankář Dominik Hašek.

A k Soukupovi se přihlásil i aktivista Šimon Hlinovský. "Už i Soukup se stydí za svého premiéra, přitom loni si z naší kampaně dělal srandu," poukázal na názorovou otočku ředitele Barrandova.

Dodejme, že plakáty "Stydím se za svého premiéra" byly svého času součástí sloganů Milionu chvilek pro demokracii a svůj si nechal zhotovit i Hlinovský.

Z druhé strany se ozval publicista a bývalý hudebník Pavel Černocký. "Míval jsem kdysi k Soukupovi určité sympatie... ale stává se z něj nesnesitelný kretén, vlezdoprdelka," prohlásil o moderátorovi.

A ani diváci nebyli se Soukupovou otočkou spokojeni, jak ukazují některé komentáře pod jeho příspěvkem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…