Špatná zpráva pro ODS. Stíhají exposlance Šnajdra. Není v tom sám

19. 11. 2019 14:28

Bývalý poslanec ODS Marek Šnajdr čelí trestnímu stíhání v kauze manipulace se zakázkami pražské Nemocnice na Bulovce. Informaci ČTK potvrdil úřad vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové. Podle informací ČT se však kauza Nemocnice Na Bulovce rozrůstá.

Špatná zpráva pro ODS. Stíhají exposlance Šnajdra. Není v tom sám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Šnajdr
reklama

Někdejší poslanec za ODS, jeden z bývalých rebelů ve vládě Petr Nečase Marek Šnajdr je trestně stíhán  kvůli tomu, že se údajně podílel na manipulaci se zakázkami Nemocnice Na Bulovce. Podle informací ČTK Šnajdr nemusí do vazby, je vyšetřován na svobodě.

Anketa

,,Míra na Hrad", křičel dav na Miroslava Kalouska. Chcete Kalouska za prezidenta?

4%
96%
hlasovalo: 20336 lidí

Kauza se však netočí jen kolem Marka Šnajdra. Podle zpráv ČT policie stíhá také bývalou ředitelku nemocnice Andreu Vrbovskou a její ekonomickou náměstkyni Marii Nushiovou.  

Stíhané osoby se měly podílet na ovlivnění veřejné zakázky na obnovu lineárních urychlovačů včetně příslušenství. Předpokládaná hodnota zakázky byla podle žalobce 120 milionů korun.

Není to poprvé, co se policie zajímá o Marka Šnajdra. Už v roce 2013 byl ve vazbě za to, že se měl údajně podílet na korupčním jednání, když souhlasil, že opustí Sněmovnu, nechá tak projít daňový balíček vlády Petra Nečase, ale bude na něj pamatováno při obsazování některých postů ve státních firmách. Po schválení balíčku se Šnajdr stal předsedou dozorčí rady státního podniku Čepro.

Soud však došel k závěru, že Šnajdra při dohadování odchodu ze Sněmovny chránila poslanecká imunita, z vazby byl propuštěn a od státu dostal odškodnění v řádu statisíců korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pikoru vyzvali k reakci a ta přišla drtivá. Kádrujete mi ženu? A to teprve začínáme

21:49 Pikoru vyzvali k reakci a ta přišla drtivá. Kádrujete mi ženu? A to teprve začínáme

Ekonomovi Vladimíru Pikorovi přišla ze společného projektu několika neziskových organizací „Rekonstr…