Spisovatel Neff uvažuje: Kdyby byl Zeman normální čestný člověk...

04.07.2020 13:37

Publicistu Ondřeje Neffa zaujaly v tomto týdnu dvě události. Pár slov věnoval nárůstu koronavirových případů v Česku, přesněji řečeno na Karvinsku. Stranou jeho pozornosti však nezůstal ani prezident Miloš Zeman.

Spisovatel Neff uvažuje: Kdyby byl Zeman normální čestný člověk...
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Nárůst koronavirových případů v Moravskoslezském kraji, konkrétně na Karvinsku, ukázal, že koronavirus ještě neřekl poslední slovo. Podle Ondřeje Neffa se ještě stále můžeme dočkat nějakého nemilého překvapení. To se ukázalo už v pátek, kdy Slovinsko oznámilo, že vyřadilo Českou republiku ze seznamu bezpečných zemí, a pokud tam nějaký Čech dorazí na dovolenou, musí napřed na 14 dní do karantény.

Potvrzuje se tedy, že tygr pořád běhá po lese, že není vymalováno a že se můžeme nadít lecjakých překvapení. Přemýšlivá hlava si asi bude dvakrát rozmýšlet, než se někam vypraví,“ zhodnotil Neff situaci v glose na serveru Neviditelný pes.

Stranou jeho pozornosti nezůstal ani fakt, že se stát musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana v kauze Peroutka. Soud konstatoval, že se Ministerstvo financí ČR má omluvit vnučce Ferdinanda Peroutky. Na první pohled je to trochu zvláštní a v jiném státě by se to možná stát nemohlo. Jenže my žijeme v České republice a naším prezidentem je Miloš Zeman.

„Ono je to tak, že kdyby prezident republiky byl normální čestný člověk, tak by se omluvil za omyl, kterého se může dopustit každý. Se státem je to v pořádku, stát za to nemůže. Jenomže se musí za prezidentovu lež omluvit,“ poznamenal Neff.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

21:30 „To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí do Moskvy neodletí.…