Spolužák Vladimira Putina promluvil. O velmi vážných věcech

30. 4. 2015 9:46

Podle Jurije Švece, který společně s Vladimirem Putinem studoval na Vysoké škole KGB, ruský prezident nehodlá i přes bojovnou rétoriku zahájit jadernou válku. Jeho jediným cílem prý je zajistit si moc ve svých rukách až do konce života. Ruské nosiče jaderných zbraní dle Švece ani nejsou ve stavu, že by byly schopné provést první jaderný úder.

Spolužák Vladimira Putina promluvil. O velmi vážných věcech
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin

„Přesto Putinovy politické kroky ohrožují budoucnost Ruska. Jeho agresivní chování stmelilo NATO a omezilo možnosti ruské ekonomiky modernizovat se a rozvíjet. Navíc tak nejspíš inspiruje Američany, aby si příští rok zvolili druhého Ronalda Reagana, který bude schopen Rusko zarazit,“ konstatuje Švec, který v osmdesátých letech pracoval pro sovětskou tiskovou agenturu TASS ve Washingtonu, ale ve skutečnosti byl agentem KGB. Švec tvrdí, že Putinovy schopnosti coby důstojníka KGB byly sotva průměrné a jeho prezidentská kariéra je úspěšná především díky propagandě šířené médii.

„Putin a lidé kolem něho se obávají, že by se jednou mohli Rusové vzbouřit a pověsit je na stojany lamp, jako tomu bylo v Budapešti během povstání v roce 1956,“ míní Švec, jenž se ovšem neobává, že by Putin rozpoutal jadernou válku. „Myslíte si, že muž, který každoročně zmizí na několik dní, aby si nechal udělat facelift obličeje, je schopen rozpoutat jadernou válku?“ glosuje s nadsázkou Švec. Ohrožovat bezpečnost ostatních států prý však bude Rusko i nadále. Do jisté míry za to může až příliš měkký přístup Spojených států. „Je to jako za Jimmyho Cartera. Tehdy Sovětský svaz využil slabosti Američanů a vtrhl do Afghánistánu. V důsledku toho pak Američané zvolili Reagana, který vůči SSSR uplatňoval tvrdší přístup,“ upozorňuje Švec.

celý text v angličtině máte k dispozici ZDE

„Současní zastánci tvrdé linie v Kremlu ničí zemi stejně jako za dob Sovětského svazu. Dnes neustále tlačí na rozšíření invaze na Ukrajině, což povede k větším sankcím a propadu ruské ekonomiky. Z logiky věci by mělo být v zájmu věci dělat přesný opak. Jak ale říkal zesnulý Boris Berezovskij, je obtížné předvídat logiku idiotů,“ zmiňuje Švec a říká, že nyní budoucnost Ruska kvůli Putinovým neuváženým rozhodnutím záleží do velké míry na americkém prezidentovi. „Když ukončí omezení vývozu amerického plynu a ropy, které samo o sobě sráží světové ceny, Rusko může zase začít fungovat,“ tvrdí Švec.

Pokud ovšem Západ bude i nadále trvat na sankcích, Rusko se dle Švecova názoru zhroutí do dvou let. „Rusko nebude schopné produkovat dostatek ropy a plynu, aby tím dokázalo kompenzovat pokles cen. Pokud by chtěli Rusové využít svého energetického monopolu jako zbraně, nebylo by jim to nikdy odpuštěno. Dokonce ani v sovětských dobách se k něčemu podobnému tehdejší komunističtí pohlaváři neodhodlali. Dobře věděli, že by to byla dvousečná zbraň. Žádnou variantu však nelze předem vyloučit. Putin již nařídil rozšířit přítomnost ruských vojsk při hranicích jako preventivní krok. Ruský prezident udělal skutečně mnoho proto, aby nyní byla pro Spojené státy politika zadržování vůči Rusku naprosto klíčovou,“ je přesvědčen Švec.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiše znám, bude bojovat. Až do konce. Dřívější hvězdný poslanec ANO promluvil

17:51 Babiše znám, bude bojovat. Až do konce. Dřívější hvězdný poslanec ANO promluvil

Martin Komárek, bývalý poslanec ANO a komentátor, byl hostem Martina Veselovského v DVTV a komentova…