Sráči. Migranti už v ČR dávno jsou. Nelegály na hranicích zastřelit. Občanská válka a domobrany. Ve sněmovně se dost ostře diskutovalo o uprchlících

15.11.2016 16:30

REPORTÁŽ V úterý se uskutečnil v Poslanecké sněmovně seminář na téma Bezpečnostní aspekty migrační krize pod záštitou Názorové platformy Poslanci, senátoři, europoslanci – obrana evropské kultury a jejích hodnot. Seminář moderovali poslanci ANO Bohuslav Chalupa a Zdeněk Soukup.

Sráči. Migranti už v ČR dávno jsou. Nelegály na hranicích zastřelit. Občanská válka a domobrany. Ve sněmovně se dost ostře diskutovalo o uprchlících
Foto: Hans Štembera
Popisek: Seminář na téma „Bezpečnostní aspekty migrační krize“
reklama

Hodně se zmiňovala otázka zavádění domobran či národních gard, vystoupení ze Schengenu či z EU, ochrana hranic armádou či se hovořilo o tom, že nelegální migranti se již na našem území pohybují. Též se řešil problém, jak vracet migranty zpět. Byl zmíněn španělský model, kdy se Španělsko dohodlo s Marokem a použilo na něj nátlak.

Itálie se hroutí

Spisovatel Benjamin Kuras hovořil o alarmující situaci ve Francii a Německu. Politickou korektnost definoval jako cenzuru, která perzekuuje lidi za odlišný názor. Současné elity podle něj propadly sebemrskačství a kolaborují s nepřítelem. Hrozí podle něj akutně zánik západní civilizace.

Zmínil Lisabonskou smlouvu, která hovoří o „společném řízení migračních toků“. Podle něj již probíhá utajované umísťování uprchlíků v různých městech v Itálli a v Německu bez souhlasu parlamentu a má podezření, že kauza Afghánce, který se pokusil znásilnit zdravotní sestru v pražské nemocnici, dokazuje, že se to děje i u nás.

Připomněl, že šéf Frontexu řekl, že současná imigrace je nezvládnutelná. Uprchlíci jsou z 90 procent muži vojenského věku. Nelegální imigranti nejsou vraceni do Afriky, ale sami Italové si fakticky jezdí poblíž pobřeží Afriky uprchlíky naloďovat.

Italský premiér Matteo Renzi prohlásil, že se Itálie pod náporem uprchlíků hroutí, jako řešení ale nenavrhl zastavení migrace, ale přerozdělování migrantů. Podstatnou část migračních toků tvoří islámští radikálové mnohdy navázaní na ISIS.

Francii hrozí občanská válka, jsou tam již islámslé státy

Ve Francii je více než 6,5 milionu muslimů, z nichž 28 procent je radikálních a podporují islámské teoristy. Sám francouzský premiér Manuel Valls připustil, že ve Francii je 15 tisíc aktivních džihádistů. Každý měsíc je ze strany imigrantů 500 útoků na policisty a vloni bylo těchto útoků 6 850. Soudy dávají skandálně nízké tresty těm, kdo útočí na Francouze, a trestají ty, kteří se chtějí proti útokům bránit. Ve Francii hrozí i podle ministra vnitra občanská válka.

Probíhá napadání frnacouzských dětí dětmi imigrantů, sexuální napadání dívek. Dokonce i francouzský prezident Hollande přiznal rozdělení Francie. Phillipe de Villiers upozornil, že stát mlčky předal celá území islamistům a ve Francii jsou de facto malé islamistické státečky. Jde o sebevraždu Francie. Prakticky celá Marseille je dnes no go zóna ovládaná muslimskými gangy, které obchodují se zbraněmi a drogami.

Ve Francii se ale obnovují národní gardy a Francouzi hojně vstupují do střeleckých klubů a pořizují si zbraně. To Kuras vidí jako inspiraci i pro nás.

V Německu imigranti vloni spáchali 208 tisíc hlášených trestných činů, vychází to na 700 denně. V Německu je několik tisíc džihádistů. Hrozí, že muslimové Němce přečíslí, a hrozí i zhroucení německé ekonomiky, což by postihlo i nás. Podle něho bychom se společně s Visegrádem měli vzepřít nařízením EU, měli bychom kontrolovat hranice a vystoupit ze Schengenu.

Chovanec by měl v USA, Izraeli či Rusku problém...

Bezpečnostní analytik Jan Schneider zdůraznil, že je třeba zastavit imigraci přímo v zemích, odkud imigranti přicházejí. Migrace je podle něho příšerná zbraň a využívají se lidské štíty. Domobrany by podle něj měly být regulovány státem, aby nevedly k brání spravedlnosti do vlastních rukou a nebyly infiltrovány extremisty.

Také zmínil, že by bylo dobré přijmout podobný zákon, jako mají USA, Rusko ři Izrael, který kontroluje neziskovky, jež přijímají peníze ze zahraničí. Je podle něj skandální, že ministr vnitra Milan Chovanec má za poradce, který se účastní tajných jednání, z neziskovky placené ze zahraničí.

Akademický pracovník Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany v Brně Lukáš Dyčka, který pracoval i jako poradce ministra a náměstků na ministerstvu obrany, řekl, že na ministerstvu obrany narostl strach až paranoia z migrační krize. Paranoia podle něho vede k paralýze. Vojáci vnímali prý migrační krizi jako povodeň. Dyčka se ptá svých studentů, kolik migrantů viděli u nás na vlastní oči.

Stát se tváří, že se Vietnamci integrovali, přitom si tu dělají, co chtějí. Sráči, co se nechtějí bránit

Generál v záloze a bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor řekl, že EU není schopna řešit migrační krizi. Nepomohlo by tomu ani vytvoření evropské armády. Tu označil za utopický projekt. Bez britské armády jde ještě o více utopický projekt. Nedokáže si představit společnou zpravodajskou službu. Jednotlivé státy mají rozdílné bezpečnostní zájmy.

Šándor také připomněl, že o Vietnamcích se hovoří jako o příkladu dobré integrace, přitom ale nelegálně distribuují pervitin a jiné drogy, pašují cigarety, mají daňové úniky. „Stát se tváří, že se Vietnamci integrovali, přitom si tu dělají, co chtějí,“ řekl Šándor.

Také upozornil, že muslimské státy jako Saúdská Arábie nepřijímají své uprchlické muslimské bratry. Pákistán podle něj financuje Tálibán a Saúdové wahhábisty po celém světě. Kdyby Turecko chtělo porazit ISIS, podařilo by se mu to prakticky hned. Podivil se též tomu, že Italové si dovážejí prakticky imigranty od afrických břehů. Lidé, kteří se vyhýbají vojenské službě a odmítají bránit své matky, dcery, manželky a sestry, jsou podle něho „sráči“.

Další hrozby, o kterých se nemluví

Bývalý náčelník Generálního štábu české armády Jiří Šedivý míní, že EU projevila neschopnost řešit migrační krizi a politická korektnost zvítězila nad zdravým rozumem. To vede k tendencím vystoupit z EU. Migrační vlnu označil za lavinu, která se bude těžko zastavovat. 60 až 70 procent migrantů jsou ekonimičtí migranti, kteří využili uprchlické vlny. Německé orgány přiznaly, že nevědí, kde se pohybuje 130 tisíc imigrantů, kteří dorazili do Německa.

Podle Šedivého může migrační vlna destabilizovat i Rusko a mohou se tam infiltrovat džihádisté z Islámského státu a destabilizovat státy na Kavkaze a vyvolat tam válku.

Upozornil i na hrozbu islamizace Balkánu, kde operují islámští teroristé. Ostatně teroristé z Paříže měli samopaly z Bosny. Projevil obavu, že by imigranti mohli jít k nám z Rakouska, protože není velký rozdíl žít ve Vídni či ve Znojmě a u nás je levněji. Vzpomněl i na slova důstojníka z Kataru, který mu řekl: „Čemu se bráníte? My vás přerodíme.“ „Tehdy jsem se tomu smál, ale dnes to beru vážně,“ dodal Šedivý.

Stůj, nebo střelím!

Poslanec ANO Bohuslav Chalupa zmínil, že EU ani neví, jaké jsou náklady na uprchlíka na den v Turecku. Nemůže pak ani rozumně vyjednávat. Ochrana hranic by podle něj měla fungovat podle principu „stůj, nebo střelím!“. Kdo překročí hranici ilegálně, měl by být podle Chalupy zastřelen.

Členství v EU prý nemá alternativu, ale když EU nezačne problém řešit, povede to k nárůstu extremismu a možnému rozpadu EU. Německo se podle něj chová arogantně. Nechce, aby zde byla další Mnichovská dohoda a jednalo se o nás bez nás.

Do škol by zavedl brannou výchovu a obnovil něco podobného Svazarmu. „Dříve či později to přijde i k nám.“ Domobrany by podle něj měly být legalizované pod kontrolou státu.

Nelegální migranti již tady dávno jsou

Poslanec ANO Zdeněk Soukup varoval, že se nám ISIS po své porážce „nastěhuje do Evropy“. Armáda je dnes bohužel expedičním zdrojem místo toho, aby bránila naše území. Měli bychom podle něj mít i v záloze možnost, že vystoupíme z EU, a hraniční bod, kde EU neustoupíme. Evropská komise si podle něj uzurpuje legislativní pravomoci, na které nemá nárok, což celý systém přibližuje diktatuře. „Nelegální migranti již tady dávno jsou – to nejsou turisté. Užívají si u nás dávky z Německa,“ řekl Soukup.

V diskusi pak matematik Marián Kechlibar reagoval na dotaz, zda kdy někdo viděl uprchlíka, že viděl dodávku, z níž vylezli nelegální arabští uprchlíci, kteří pravděpodobně mířili do Německa. Schengen je podle něj neudržitelný, protože státy se prý snaží, aby uprchlíci přes jejich území přešli dál, a nechtějí je zadržet, aby se o ně nemusely starat.

Předseda Společnosti přátel Izraele Zbyněk Passer řekl, že EU podle něho má alternativu. EU je prý Titanikem a její vůdci díru, kterou se valí voda do lodi, spíše zvětšují.

František Krajča z Národní domobrany řekl, že EU podporuje příliv migrantů záměrně, a proto bychom měli vystoupit z EU a Schengenu. Občané mají právo bránit svou bezpečnost a právo na sebeobranu. Hrozí, že dopadneme stejně jako Francie či Švédsko a bude zde občanská válka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

12:36 Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

Petr Fiala na Facebooku varoval, aby se z Česka nestala nevzdělaná východní kolonie, která by byla „…