Srbští vrazi! Jakub Železný k Mladićovi. Vytáhl hrůzy Jugoslávie

09.06.2021 18:21 | Zprávy
autor: jma

Novinář a moderátor České televize Jakub Železný upozorňuje, že bývalý velitel armády bosenských Srbů Ratko Mladič definitivně dostal od mezinárodního trestního tribunálu OSN doživotí. Podle Železného by takový soud měl stihnout všechny válečné zločince z války v Jugoslávii, nehledě na národnost.

Srbští vrazi! Jakub Železný k Mladićovi. Vytáhl hrůzy Jugoslávie
Foto: youtube.com
Popisek: Generál Ratko Mladić před haagským tribunálem

„Zastánci srbských vrahů (ne Srbů, ale srbských vrahů!) kdekoli na světě jistě dnes dobře slyšeli, ale rád jim zopakuji: Vrah ze Srebrenice Mladić dostal definitivně doživotí,“ napsal Železný na twitteru.

Mechanismus OSN pro mezinárodní trestní tribunály (MICT) Mladiče definitivně odsoudil na doživotí za zločiny spáchané za války v Bosně v 90. letech. Tribunál ho uznal vinným v deseti z jedenácti bodů obžaloby, mezi nimiž je genocida osmi tisíc muslimů ve Srebenici v červenci 1995, terorizování civilistů při obléhání Sarajeva a zločiny proti lidskosti. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Supervelmoc

Myslíte, že dnes ještě existuje supervelmoc? Považujete za supervelmoc Rusko nebo Čínu? A kdo je podle vás nyní nejsilnějším hráčem na světě a proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdechovský napsal Orbánovi. Ruská ropa a peníze pro Ukrajinu

20:25 Zdechovský napsal Orbánovi. Ruská ropa a peníze pro Ukrajinu

Už od pondělí by opět mohla proudit ropa prostřednictvím potrubí Družba do Maďarska. Informoval o to…