Srpen už bez dovolené. Politici se připravují na volby

09.07.2016 7:51

Blížící se podzimní volby omezují možnost politiků užívat si letních dovolených. Dny volna si budou většinou užívat jen v červenci. Vyplývá to z informací, zveřejněných dnešní Mladou frontou Dnes.

Srpen už bez dovolené. Politici se připravují na volby
Foto: Daniela Černá
Popisek: Místopředseda Poslanecké sněmovny a také zastupitel Zlínského kraje Petr Gazdík pokládal otázku prezidentovi
reklama

„Pojedeme na plný plyn, v létě sice kampaň není tak intenzivní jako na podzim, ale i tak už objíždíme kraje,“ popisuje předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. S prvním místopředsedou hnutí Vítem Rakušanem si Gazdík rozdělil, jak bude kdo úřadovat. „On si může vzít dovolenou v první polovině července, já na přelomu července a srpna, pak už by to šlo těžko,“ vypráví Gazdík.

Podobné je to i v dalších stranách. „V červenci volna jsou, ale v srpnu už se budou dovolené vybírat pouze ve výjimečných případech. S ohledem na volební kampaň bude lepší, když už bude většina lidí tady,“ řekl MF Dnes mluvčí ČSSD Michal Kačírek.

Když má Babiš dovolenou, má dvakrát víc času na sociální sítě

„Teď v červenci si týden dovolené vzal i pan předseda Babiš, který vyrazil s rodinou na své oblíbené místo ve Francii. Což neznamená, že bychom měli nějaké extra volno, protože jak má pan Babiš dovolenou, tak má dvakrát víc času na sociální sítě a další věci, pořád něco posílá,“ usmívá se jeden ze spolupracovníků šéfa ANO Andreje Babiše. „V srpnu už pak ale na dovolené bude stop stav,“ dodává.

Do žádných exotických dálek se během dovolené podle MF Dnes nechystá první místopředseda lidovců Marian Jurečka. „Jelikož jsem loni s rodinou žádnou dovolenou neměl, letos během vládních prázdnin si nějakou udělám. Jeden týden bychom chtěli podniknout dovolenou s dětmi v České republice nebo na Slovensku. A týden si nechávám doma na polní práce, na žně, kombajn a podobně,“ plánuje.

Na rozdíl od jiných stran u lidovců neočekávají, že by přes léto měli na dovolené stop stav. „Ale normálně všichni budeme na příjmu,“ říká Jurečka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…