Stanjura: Nevěřím registračním pokladnám. Berme si vzor ze Západu, ne Východu

19.11.2013 23:31 | Zprávy
autor: jma

Po dnešním jednání expertních týmů ČSSD a hnutí ANO zazněla protichůdná vyjádření ohledně možné shody v daňové oblasti mezi oběma jednajícími stranami. Podle Martina Stropnického z hnutí ANO i podle Romana Sklenáka, předsedy klubu sociálně demokratických poslanců, nemají expertní týmy dohodu kompromisů ve své kompetenci. Vytvářejí podklady pro vyjednávací týmy, které mají domluvit případně nutné ústupky.

Stanjura: Nevěřím registračním pokladnám. Berme si vzor ze Západu, ne Východu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbyněk Stanjura

Podle obou potíž tkví v dohodě o výběru daní. Zatímco hnutí ANO chce udržet současné zdanění nejméně do konce roku 2015, sociální demokrati prosazují okamžité zvýšení daně z příjmu a souběžné navýšení její progrese. Martin Stropnický připouští, že úspory ve státní správě, které oba politické celky prosazují, se projeví s jistým zpožděním, notabene v situaci, kdy s ustavením vlády můžeme počítat až v řádu měsíců. Přesto nevidí nutnost zvýšení daní, získání prostředků si slibuje z vnitrosystémových úspor. ČSSD se podle Romana Sklenáka „nebrání hledání rezerv, když budou, bude to jedině dobře“, ale i ty se podle něj projeví rovněž se zpožděním, tedy až v roce 2016, stejně jako úspory zmíněné Martinem Stropnickým. Proto je přesvědčen o nezbytnosti zvýšení daní. Oba dva to řekli v pořadu Události, komentáře ve vysílání České televize.

KDU-ČSL podle Mariana Jurečky navrhne pro urychlení jednání od příštího týdne schůzky expertních týmů v trojici všech jednajících bloků, na místo oddělených párových jednání, probíhajících v současných dnech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…