Starosta Českého Těšína: VV a LIDEM způsobily velké škody ve veřejném životě

16.06.2013 16:06 | Zprávy

Starosta Vít Slováček (KDU-ČSL) se našim stránkám svěřil nejen se svým názorem na nedávné rozhodnutí ÚS ve věci církevních restitucí, ale i se svým názorem na politiku KDU-ČSL. Proč se podle něj nedostala strana, na rozdíl od TOP 09,jež se od ní odloupla, do Poslanecké sněmovny, a TOP 09 se to povedlo? Jakou šanci na úspěch dává nejen KDU-ČSL, ale i novým stranám či hnutím příští rok? Na to, ale i na investice, které radnice plánuje v rámci infrastruktury, či na nezaměstnanost ve městě se ptaly ParlamentníListy.cz.

Starosta Českého Těšína: VV a LIDEM způsobily velké škody ve veřejném životě
Foto: Redakce
Popisek: starosta Českého Těšína Vít Slováček při oceňování učitelů

Ústavní soud na začátku května zamítl stížnost opozičních politiků na zrušení tzv. církevních restitucí. Jak se k zákonu stavíte vy osobně a jakým způsobem ovlivní navrácení majetku církvi situaci ve vašem městě? Měli jste zablokované některé pozemky?

Souhlasím s vládou, ale i dřívějším rozhodnutím soudu a stanoviskem Evropské unie. Otázka odškodnění církví a odluky od státu se měla projednat již dříve v rámci restitucí. Nevyvolalo by to tolik emocí. Naše město navrácení majetku církvím nijak neovlivní.

V čem jsou podle vás důvody, že TOP 09, která se vlastně odloupla od lidové strany, dokáže překročit desetiprocentní hranici, ale KDU-ČSL se to nepovedlo?  A myslíte si, že strana příští rok ve volbách do sněmovny uspěje?

Nové hnutí a strany mají vždy lepší startovací pozici ve volbách než ten, kdo obhajuje výsledky své dosavadní práce. Zvlášť, když je jejich program postaven často na kritice. Stejně tak to funguje na všech úrovních, od parlamentních po komunální.  Mnohé strany a hnutí pak nepřežijí déle než jedno volební období, protože se ukáže, že pouhá kritika je málo pro efektivní řízení a rozvoj.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…