Šťastný v ČT o projektu IZIP: Ouzký nám dělá ostudu, i v zahraničí

28.11.2011 21:57 | Zprávy
autor: joh

VZP nemá ani po získání nadpoloviční většiny akcií ve firmě IZIP nad společností plnou kontrolu. Česká televize totiž zjistila, že firma IZIP si letos v srpnu těsně před podpisem kupních smluv změnila stanovy tak, že o zásadních krocích musí rozhodnout minimálně dvě třetiny akcionářů.

Šťastný v ČT o projektu IZIP: Ouzký nám dělá ostudu, i v zahraničí
Foto: Hans Štembera
Popisek: VZP

VZP tak nemůže sporný projekt internetových zdravotních knížek zastavit. „VZP celou dobu tahala a tahá za kratší konec,“ říká Boris Šťastný v pořadu reportéři ČT. „Ouzký poškozuje jméno ODS nejen v Evropském parlamentu,“ dodává k Miroslavu Ouzkému (ODS), který prodal své akcie z IZPu švýcarské firmě.

Horák proti změnám nic nenamítal

K tomu, aby VZP mohla o IZIPu rozhodovat, by podle nových stanov potřebovala dvoutřetinovou většinu, kterou nemá. Nemůže ho ale ani prodat, nemůže bez menšinových akcionářů volit ani odvolávat členy správní či dozorčí rady a nemůže je ani za jejich práci odměnit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Mám dotaz

Možná vám přijde hloupý, ale jaký je rozdíl, jestli třeba muniční iniciativu řeší státy NATO sólo nebo to bude řešit NATO jako celek? Mě to přijde stejné, jen zaobalené jinak. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měl by vědět, kdo platí elektřinu. Babiš, ceny, vše

12:51 Měl by vědět, kdo platí elektřinu. Babiš, ceny, vše

„Státy zlevňují elektřinu. Co to ve skutečnosti znamená?“ Ptá se publicista Přemysl Souček, který dl…