Státní zástupce, kterého Zeman odmítl jmenovat soudcem. Pestrá minulost

13.09.2022 18:35 | Ze sítí

Státní zástupce Marek Bodlák se soudcem nestane, prezident Miloš Zeman ho odmítl jmenovat, řekl webu Česká justice ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), který se Zemanem jednal. Bodlák, který v pražském vrchním státním zastupitelství řídí odbor závažné hospodářské a finanční kriminality, figuruje v seznamu 51 kandidátů na nové soudce, který ve středu projedná vláda.

Státní zástupce, kterého Zeman odmítl jmenovat soudcem. Pestrá minulost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman ve středu jmenoval nové soudce obecných soudů

„S panem prezidentem jsem projednal další etapu jmenování soudců. Sdělil mi, že nejmenuje soudcem státního zástupce Marka Bodláka, včetně důvodů, proč se tak rozhodl,“ řekl Blažek. „Jsem každopádně rád, že pan prezident jmenuje ostatní navržené kandidáty a že se jmenování nových soudců nebude zbytečně zdržovat,“ doplnil.

Podle České justice se jako důvod nabízí „odveta“ za to, že pražské vrchní státní zastupitelství dozoruje a žaluje případy, které se týkají trestné činnosti v Lesní správě Lány. A tým Lenky Bradáčové údajně směřoval i k nejvyšším spolupracovníkům prezidenta, uvádí web. Server iROZHLAS.cz pak upozornil na to, že Bodlák nedávno odložil i podnět prezidenta, že během loňské hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici čelil pokusu o sabotáž a převzetí jeho pravomocí.

„Dá se předpokládat, že tu zase bude plno křiku ohledně toho, jak si Zeman a spol. vyřizuje účty. Budiž, i to je rozhodně motivem tohoto rozhodnutí. Marek Bodlák ale patří mezi státní zástupce, kteří kariéru udělali skrze loajální členství v nátlakové skupině Unie státních zástupců. Příslušnost k této politické a mocenské skupině, mající spíše charakter bratrstva, není dobrým předpokladem pro výkon funkce nezávislého soudce. Což mimochodem jen dokresluje ta skutečnost, že Bodlák nějaký ten pátek čekal, než mu odchod do taláru schválí nadřízená Lenka Bradáčová. Tahle podivná podřízenost tedy očividně trvá,“ poznamenal šéfredaktor webu Česká justice Petr Dimun ve svém facebookovém příspěvku. „No a pak je tu případ Vlasty Parkanové. Měl by se soudcem stát člověk, který jako ředitel odboru aproboval kroky svých podřízených, a podílel se tedy na nezákonném trestním řízení?“ dodal.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Andrej Babiš byl položen dotaz

Dotaz

Pane Babiši, chci se zaptat proč jste podpořil se svojí stranou ANO výcvik Ukrajinců na našem území? Nejdříve jste všude mluvil o tom, že naše vláda je vládou Ukajiny a že do ní sype peníze a že podporuje svým chováním válku. Výcvik bude stát miliardu a zároveň je to také podpora války. Byla jsem vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

10:21 Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

Není to pravda, ukrajinské ženy se přestěhují, až v okolí Harrachova najdou ubytování, hasí reportáž…