Státnický projev. Jako sňatkový podvodník... Babiš promluvil v čase krize k národu. A takto mu oplatila veřejnost

23.03.2020 22:25

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes promluvil k národu, aby jej povzbudil v boji proti koronaviru. Někteří obsah jeho projevu ocenili, vzápětí ale dodali, že jej bohužel pronesl nedůvěryhodný řečník. Jeho poděkování všem, kteří v této krizové situaci pomáhají, ocenili zástupci opozice, ale chyběly jim plány, co bude následovat. Nechyběla ani srovnání s nedávným projevem prezidenta Miloše Zemana na stejné téma. Podívejte se sami na některé z reakcí.

Státnický projev. Jako sňatkový podvodník... Babiš promluvil v čase krize k národu. A takto mu oplatila veřejnost
Foto: Repro ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš přednáší svůj mimořádný projev
reklama

Po zhlédnutí Babišovy řeči politický reportér serveru Seznam.cz Václav Dolejší nabídl přirovnání, v němž naznačuje, že premiér hovoří o věcech, kterým až tak nerozumí: „Úplně jsem si dneska vzpomněl na naši češtinářku, která nám říkávala: Pánové, to je tak nádherná Vrchlického milostná lyrika, ale ten váš přednes prozrazuje, že těmto pocitům ještě nerozumíte, nevíte o tom nic a asi v tom nemáte žádné zkušenosti.“

 

 

Publicistka Lucie Sulová ve své reakci napsala, že Babiš tím „hrozným hlasem“ naplnil poptávku po jednotícím projevu na rozdíl od Zemana, který v projevu kritizoval divadelníky i opozici. „Jeho tým ji rozpoznal lépe než homo politicus Zeman, který buď nepochopil, že Divadlo Na Jezerce dva týdny nikoho nezajímá a ČT se koronaviru zhostila dobře, nebo je už natolik proniknut zlobou, že to jinak neumí,“ napsala.

 

 

Předsedkyně TOP 09 Pekarová Adamová ocenila, že projev Andreje Babiše byl projevem, se kterým měla přijít hlava státu. Upozornila však, že rozdíl je v tom, že slova Miloše Zemana pocházejí z jeho hlavy, slova Andreje Babiše jsou od jeho PR týmu. „S obsahem však souhlasím a děkuju mu za poděkování občanům ČR. Ti situaci zvládají opravdu obdivuhodně,“ doplnila.

 

 

Slovy chvály na šéfa vlády nešetřil poslanec Patrik Nacher (ANO): „Podle mě státnický projev, pokorný, vstřícný, pozitivní, který spojoval a nerozděloval, tak se těším na hodnocení na sociálních sítích...“

 

 

„Obsahově velmi dobrý projev. Solidní i forma. Zcela nedůvěryhodný řečník,“ zhodnotil premiérův projev politický geograf Michael Romancov.

 

 

Komentátor a publicista Alexandr Mitrofanov Babišovi připsal schopnosti sňatkového podvodníka. „Nikdy jsem nechápal psychologii žen, které dají na pěkné řeči sňatkových podvodníků. Uplynulá půlhodina mi dala nový materiál ke studiu této otázky. A to ti sňatkoví podvodníci umí pěkně mluvit sami od sebe, bez PR týmu,“ napsal ve svém tweetu.

 

 

Opozici by nyní zajímalo, jaké kroky Babiš, který v projevu oznámil, že veškerou odpovědnost bere na sebe, nyní podnikne. „Je správné, že premiér ve svém projevu vyzval k soudržnosti a reagoval na chyby vlády, které se staly. Záleží na tom, s jakými konkrétními kroky nyní vláda přijde. Stále nabízíme podanou ruku, podpoříme všechny návrhy, které pomohou lidem,“ napsal poté na sociálních sítích předseda opoziční ODS Petr Fiala.

 

 

Předseda opozičních Pirátů Ivan Bartoš po odvysílání Babišova projevu na televizi Nova ocenil, že premiér mluvil slušně a poděkoval zdravotníkům, záchranářům a mnoha dobrovolníkům, kteří zachraňují naši zemi v první linii.

Nyní je podle něj důležité, aby vláda více komunikovala s občany a opozicí a vysvětlovala své další kroky a plány.

Nespokojenost vyjádřil předseda hnutí SPD Tomio Okamura, který Babišovi vyčítá, že neřekl nic nového a konkrétního. „Bohužel ani slovo o tom, co vlastně vláda a premiér konkrétně udělají pro to, abychom vše překonali a bylo lépe. Jen uklidňování, omlouvání, chválení, což je namístě, a také vymlouvání,“ sdělil Okamura ČTK. Je podle něj třeba méně mluvit a více přicházet s konkrétními návrhy úprav zákonů na sociální a ekonomickou pomoc lidem a firmám.

„Šlo o věcné hodnocení situace a výzvu k respektu k opatřením s přáním zvládnutí situace pro celý národ, tedy s pozitivním vyústěním,“ napsal předseda komunistů Filip pro ČTK.

„Byl empatický i sebekritický, je dobře, že vystoupil, byť jsem čekal každým dnem, kdy českou veřejnost povzbudí,“ uvedl odborový předák Josef Středula. Dodal, že je třeba věřit tomu, že budou povzbudivá slova provázena dalšími kroky ve prospěch zvládnutí situace.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je horko. Volnému zablokovali příznivce cestou do Prahy, následuje vzkaz Hamáčkovi

13:20 Je horko. Volnému zablokovali příznivce cestou do Prahy, následuje vzkaz Hamáčkovi

V České republice se dějí věci. Volného „zaměstnance“ z Karvinska nepustili na demonstraci do Prahy.…