Státy G7: Syrské prezidentské volby jsou zfalšované, ukrajinský prezident byl zvolen svobodně

05.06.2014 16:01 | Zprávy

Účastníci summitu zemí G7 přivítali zvolení Petra Porošenka jako svobodně zvoleného prezidenta Ukrajiny a vyzvali jej, aby byl prezidentem všech Ukrajinců. Rusko vyzvali, aby apelovalo na ozbrojence uvnitř Ukrajiny, aby složili zbraně.

Státy G7: Syrské prezidentské volby jsou zfalšované, ukrajinský prezident byl zvolen svobodně
Foto: Radim Panenka
Popisek: Demonstrace proti údajné americké agresi vůči Sýrii před ambasádou USA v Praze

„Naším cílem je nalezení politického řešení ukrajinské krize,“ uvedl po skončení summitu stálý předseda Evropské rady Herman Van Rompuy s tím, že v případě potřeby budou státy G7 připraveny posílit cílené sankce a zavést dodatečná opatření vůči Rusku, a to už na konci června.

Úterní syrské prezidentské volby označily státy G7 za zfalšované, které k řešení krize v Sýrii nepřispějí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam

Jaromír Dědeček byl položen dotaz

školství

Nemyslíte, že je školství u nás nejen podfinancované, ale i zastaralé? Že potřebuje reformu a vice peněz? Otázka na vás politika je, jak to zařídit? Minimálně financování si přehazujete - teď hlavně s obcemi a kraji jak horký brambor a o reformě všichni jen mluvíte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Fiala nejprodávanější. Radost z toho však zřejmě nemá

11:30 Petr Fiala nejprodávanější. Radost z toho však zřejmě nemá

Kniha Cirkus Fiala s podtitulem Kdo skutečně vládnul Česku? se v během prvních dní na českém trhu pr…