Štětina si k narozeninám nadělil román o době kolem roku 1968

06.04.2013 13:29

Bývalý válečný zpravodaj, novinář a senátor Jaromír Štětina k svým dnešním sedmdesátinám pokřtil tento týden román Pergameny. V něm prostřednictvím osudů čtyř horníků přináší svědectví o éře kolem zlomového roku 1968. O době, kdy se lámaly charaktery, jak uvádí.

Štětina si k narozeninám nadělil román o době kolem roku 1968
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Jaromír Štětina

Kniha líčí osudy lidí, kteří podlehli době totality, i těch, kteří se jí vzepřeli. Mezi hlavními hrdiny jsou bývalý emigrant nebo syn ruského uprchlíka. Chmurnou dobu těmto "nepřátelům dělnické třídy" pomáhá přežít jejich sounáležitost s předky. Odtud plyne i podtitul knihy, tedy román o čtvrtém přikázání - o potřebě ctít svého otce a matku.

Román se odehrává v 70. a 80. letech minulého století a nese autorovy biografické rysy. Štětina totiž řadu let pracoval v severočeském hnědouhelném dole Maxim Gorkij, kam děj románu situoval. Měl tak podle svých slov štěstí zblízka poznat lidi, které doba nepokořila.

Štětina je znám především svými publicistickými a cestopisnými knihami, Pergameny ale nejsou jeho beletristickou novinkou. Své zkušenosti válečného zpravodaje zúročil v knize Vykradači hrobů, před sedmi lety pak vydal Bastardy - Román o terorismu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…