Sto tisíc pro čerstvě vystudovaného lékaře. Nabídka z Německa, které se těžko odolává

22.11.2013 21:46 | Zprávy
autor: ane

České lékařské absolventy láká Německo. A to doslova - nemocnice českým lékařům nabízí až stotisícový nástupní plat, jazykové kurzy zdarma či dovolenou přes třicet dní.

Sto tisíc pro čerstvě vystudovaného lékaře. Nabídka z Německa, které se těžko odolává
Foto: Martin Kovář
Popisek: Chirurgický zákrok, ilustrační foto

"Právě teď u nás chybí čtyři až pět lékařů s atestacemi. Mezi nimi třeba chirurgové. Situace se ale mění a třeba před půl rokem jsme jich sháněli více, včetně absolventů," řekl například personalista Werner Fürst z pasovské nemocnice serveru iDnes.cz. A pro absolventy má připravené velké lákadlo - peníze. Čerstvý absolvent si u nich totiž může přijít až na sto tisíc korun hrubého.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Renata Vesecká byl položen dotaz

Změna zákona

Tím, že chcete změnit zákon, v kterém by podle vás nově mělo být jasně napsáno, že prezident musí na návrh premiéra ministra jmenovat, není to vlastně jen potvrzení toho, že to teď nemusí? A jestli jsou podle vás nejasnosti, pořád nechápu, proč se nepodá kompetenční žaloba?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co přehlédli ti, kteří se bijí za Pavla proti Macinkovi

4:46 Co přehlédli ti, kteří se bijí za Pavla proti Macinkovi

Konverzace Petra Macinky s Petrem Kolářem, kterou prezident Petr Pavel dramaticky zveřejnil, působí …