Šťovíček nepodepíše dohodu o podpoře vlády. Stačí jeho slovo

24.04.2012 22:58 | Zprávy

Milan Šťovíček zůstává členem poslaneckého klubu Věcí veřejných a bude prý podporovat vládu, pokud bude naplňovat své původní prohlášení. Nic podepisovat ale Šťovíček nehodlá.

Šťovíček nepodepíše dohodu o podpoře vlády. Stačí jeho slovo
Foto: archiv
Popisek: Milan Šťovíček (STAN)

„Jakýkoliv podpis je nadbytečný. Moje stanovisko k podpoře vlády a programového prohlášení je dlouhodobé, několikrát jsem ho deklaroval, ať už na poslaneckém klubu i ještě před vládními krizemi, během nich či po nich. To stále platí, neuhnul jsem ani o píď. Pokud bude vláda plnit programové prohlášení, tak má moji plnou podporu a naopak,“ uvedl Milan Šťovíček v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Podpora vlády tak bude vypadat poměrně netradičně. Bude se skládat z ODS, TOP 09, nové platformy Karolíny Peake a dalších dvou poslanců, Šťovíčka a Miroslava Petráně. Ten podepsal dohodu o podpoře vlády, Šťovíček to však neučiní.

„Domnívám se, že moje slovo stačí, nemám ve zvyku své názory měnit ze dne na den, nebo dělat nějaké kotrmelce,“ vysvětlil spolu s tím, že v pátek bude hlasovat pro důvěru vládě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

20:30 Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

Bývalý prezident Agrární komory ČR a jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek v…