Strach z komunistů se rozšířil až za kanál. „Čeští komunisté se vrací do vlády,“ píše britský deník

12.07.2018 9:52

Vláda podporovaná komunisty vzbudila pozdvižení nejen v Česku. Zareagoval na ni i britský deník Guardian. „Čeští komunisté se vrací do vlády jako silní hráči,“ zní titulek jejich článku. A pokračuje: „Tato strana získala opravdový vliv poprvé od roku 1989.“

Strach z komunistů se rozšířil až za kanál. „Čeští komunisté se vrací do vlády,“ píše britský deník
Foto: pixabay.com
Popisek: Londýn
reklama

Čeští komunisté znovu po 30 letech ochutnali moc, poté, co pomohli Andreji Babišovi získat důvěru, píše Guardian. Že komunisté už nějakou dobu ovlivňují komunální politiku, to Guardian nezmiňuje. Babiše pak Guardian označil za miliardáře a podnikatele opředeného skandály. Zmiňují také jeho boj s osočením, že byl agentem StB.

Anketa

Máte radost, že vláda Andreje Babiše získala důvěru Poslanecké sněmovny?

83%
17%
hlasovalo: 13210 lidí

„Pro mnoho lidí, kteří volí středopravicové strany, je toto obrovský morální a psychologický problém, protože celou věc vnímají symbolicky a cítí, že to není správně,” cituje Guardian politického komentátora Jiřího Pehe.

„Komunisté se uvolili vládu tolerovat za slíbené zákony a místa ve veřejných podnicích, ačkoli ideologicky by měli být proti Babišovu bohatství,” píše britský deník. Komunisté prý kývli na podporu výměnou za zdanění církevních restitucí, ale Babiš jim odepřel snížení zapojení sil ČR v NATO. A Babiš údajně rozčílil komunisty i tím, že se rozhodl vyhostit tři ruské diplomaty v solidaritě s Velkou Británií po otrávení Skripalových.

„Babiš to udělal, protože cítí, že nemá demokratickou legitimitu a není považován za pravého liberálního demokrata,” vyjadřuje se opět Pehe. „Chce vypadat proevropsky, prozápadně a pro-NATO a komunistům dal najevo, že z toho nesleví,” myslí si politický komentátor.

Guardian dodává, že ačkoliv Babiš nechce povolovat komunistům v otázce NATO a EU, jeho vláda bude protiimigrační, vzhledem k tomu, že Miloš Zeman odmítl jmenovat Pocheho ministrem zahraničí, protože byl moc liberální.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

4:10 Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

„Vstoupit do muničního skladu a do jednotlivých budov, kde je uskladněná munice, není jako jít do re…