Středočeští policisté se připravují na migrační vlnu

12.04.2016 12:05 | Zprávy
autor: spa

Desítky středočeských policistů se dnes zapojily do cvičení Migrace 300, jehož cílem je prověřit postupy při případné migrační vlně. Řeší situaci, kdy bylo na hranicích zadrženo 3000 běženců. O 300 z nich se musejí postarat středočeští policisté, zdravotníci a další složky Integrovaného záchranného systému. Cílem je prověřit jejich připravenost na podobné nenadálé události.

Středočeští policisté se připravují na migrační vlnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní prezident Tomáš Tuhý

Štábní část se odehrává v sídle krajské policie v Praze-Zbraslavi a část s praktickými ukázkami, do nichž jsou zapojeni figuranti představující cizince, v areálu berounské policie. Policisté si nacvičují postupy na registračních místech, tedy zjišťování a ověřování totožnosti cizinců a podobně.

Do areálu berounské policie v Tyršově ulici dnes dopoledne přijel autobus s figuranty představujícími zadržené Iráčany a Syřany. Policisté je po jednom vyváděli z autobusu, někteří měli na hlavách šátky. Procházejí dekontaminací, evidencí a osobní prohlídkou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

20:15 Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

Ačkoli je Jeffrey Epstein již šest let po smrti, zemřel za dosud ne zcela vyjasněných okolností v po…