Svaz měst a obcí (SMO) chce být při přípravách programovacího období jedním z hlavních partnerů, a to jak na republikové úrovni, tak ve spolupráci s Evropskou komisí. Vláda se podle dnešní výzvy primátorů zavázala prosazovat zapracování požadavků obcí a měst do všech operačních programů, které jsou základem pro čerpání peněz z fondů EU.
Silnější pozice
Země EU se na začátku února dohodly na unijním rozpočtu pro příštích sedm let. Česká republika hrozila vetem, protože původně měla dostat zhruba o jednu miliardu eur méně. I vyjednaných 20,5 miliardy eur je ovšem o přibližně šest miliard eur méně, než měla ČR k dispozici v nynějším programovacím období.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp



