Švédsko je vzhůru nohama. Sociální pracovnice prý přemluvila migranta k vraždě

09.05.2017 7:22

Ve Švédsku včera začal ostře sledovaný soudní proces, ve kterém čelí obvinění z vraždy sociální pracovnice a její mladý afghánský milenec. Ten měl na žádost ženy ve středním věku zavraždit její rodiče.

Švédsko je vzhůru nohama. Sociální pracovnice prý přemluvila migranta k vraždě
Foto: Radim Panenka
Popisek: Migranti v hlavním městě Srbska Bělehradě
reklama

Dvaačtyřicetiletá žena měla tehdy osmnáctiletému afghánskému migrantovi do ruky vložit nůž a slíbit mu slibnou budoucnost, pokud zabije její rodiče. Oba spolupachatelé se dobře znali, protože mladík žil společně s dalšími migranty v jejím příbytku. Navíc byli oba dva tehdy také milenci. Afgánský migrant se vloupal do jejich chaty poblíž městečka Arboga a tam její rodiče skutečně pobodal nožem ve spánku.

Osmašedesátiletý muž vážným zraněním podlehl, ale jeho o čtyři roky mladší manželka byla přes četné bodné rány zachráněna. Zpočátku byla hlavní obviněnou, až do doby, než se k vraždě přiznal dnes devatenáctiletý afghánský migrant. Zpočátku se snažil svoji milenku chránit, ale nakonec vše přiznal. Hlavním motivem vraždy byl majetek. Sociální pracovnice sice pobírala od státu peníze za ubytování migrantů, ale to jí nestačilo.

Celý text v němčině naleznete ZDE.

Podle obžaloby měla velké dluhy a otec jí hrozil, že ji vydědí. Mladík by vzhledem k svému nízkému věku čelil mírnějšímu trestu. Ale – stejně jako v mnoha jiných případech – o svém věku lhal, a tak prokurátor podal žádost, aby se s ním před zákonem nakládalo jako s pětadvacetiletým. Dvaačtyřicetiletá sociální pracovnice, však podle všeho nechtěla zabít jen svoje rodiče, ale má patrně prsty ve vraždě svého manžela.

Ten se utopil před dvěma lety v jezeře, které se nachází nedaleko chaty rodičů vražedkyně. Ukázalo se, že nedlouho před smrtí muže byla uzavřena pojistka pro případ jeho úmrtí asi ve výši 260 000 eur. Žena se dožadovala bezprostředně po smrti manžela peněz, ale pojišťovna se k vyplacení obrovské sumy neměla. Vyšlo totiž najevo, že se patrně pokusila svého manžela otrávit při dovolené v Egyptě.

Policie se nyní rozhodla celý případ otevřít a tělo muže bude podrobeno pitvě. Sociální pracovnice je nyní obviněna z vraždy a z nabádání k vraždě. Zatím není jasné, jestli měla nějaké komplice. Podezření vyšetřovatelů padá i na její dceru s přítelem. Dvaačtyřicetiletá žena má kontroverzní pověst a úřady se o ni již zajímaly v souvislosti s jejím azylovým domem. Mimo jiné čelila obvinění ze znásilnění svých dvou chovanců.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik, fik a očkovací spot do televize byl hotový. Třicet vteřin básní od Wolkera stálo přes milion

19:43 Fik, fik a očkovací spot do televize byl hotový. Třicet vteřin básní od Wolkera stálo přes milion

Naše redakce byla upozorněna na smlouvu mezi Úřadem vlády a reklamní agenturou Procoma. Společnost s…