Světové banky vytvářejí vlastní kryptoměnu. Ekonom Pikora varuje

05.09.2017 16:13

Český ekonom Vladimír Pikora se na svém facebookovém profilu pozastavil nad tím, že světové banky vytvářejí vlastní kryptoměnu. Informaci o této věci přinesl server E15.cz.

Světové banky vytvářejí vlastní kryptoměnu. Ekonom Pikora varuje
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Finanční analytik Vladimír Pikora
reklama

„Často se ptáte, co bude až centrální bankéři vyvolají další krizi. Často jste překvapeni, že současné měny jsou kryté jen Vaší naivitou a tedy důvěrou. Od sedmdesátých let nejsou měny navázané na zlato. Budoucnost je v novém systému, kde nejspíš nebudou centrální banky. Centrální banky se přežily. Stávající finanční svět skončí podobně jako klasické burzy, kde po parketu běhali lidé a volali na lidi s křídou u tabulí, co koupí a prodají,“ zmínil Pikora.

Původní text ZDE.

Server E15.cz totiž přinesl informaci, že šestice bank světového významu chce zásadně zefektivnit své obchodování, proto vstoupily do již existujícího projektu usilujícího o vytvoření nové digitální měny. Inovace má podle všeho přinést zprůhlednění finančních operací. Fungování projektu, jenž je označován za digitální měnu, by mělo začít během příštího roku. 

„Projekt je označován za digitální měnu a je založen na blockchainu, nejde ale o korporátní kryptoměnu ve smyslu obdoby bitcoinu vydávané obchodními bankami,“ podotkla k tomu mluvčí ČNB Denisa Všetíčková s tím, že by mohlo jít o alternativu k platebním systémům.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…