Svoje vítězství beru jako satisfakci, prohlásil exministr Pospíšil

16.10.2012 19:10 | Zprávy
autor: adr

Místopředseda ODS a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil jako jediný kandidát občanských demokratů vyhrál krajské volby. A to v Plzeňském kraji. Svoje vítězství bere částečně jako satisfakci, ačkoli k premiéru Petru Nečasovi za své odvolání z funkce ministra zášť necítí.

Svoje vítězství beru jako satisfakci, prohlásil exministr Pospíšil
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na začátek uvedl, že by nerad, aby se to zvrhlo, jako facebookový mejdan v Orlové, kde museli zasahovat policisté

"Je to pro mě satisfakce. Nemyslím to ve zlém, vůči Petru Nečasovi nemám negativní vztah, i když mě samozřejmě mrzelo, že jsem byl takto odejit z vlády a důvody dodnes neznám. A jsem rád, že voliči takto ocenili moji práci," řekl Pospíšil v pořadu České televize Interview ČT24. A dodal, že volby bral jako referendum, ve kterém voliči potvrdili, že mu jako politikovi fandí a udělili mu svými hlasy silný mandát.

Vláda by měla lépe informovat o svých krocích

Občanská demokracie v krajských volbách utrpěla silnou porážku ze strany levicových stran. "Je to největší prohra, kterou kdy ODS zažila, měla by se zamyslet. Měli bychom zanalyzovat a případně změnit způsob naší politiky," komentuje výsledek voleb Pospíšil. Je přesvědčen, že za neúspěchem stojí klesající důvěryhodnost v politiky a také celospolečenská nálada.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …