Tak jdete s Babišem? Zlá dohra mezi Piráty a Jurečkou

20.09.2021 9:18 | Ze sítí

Šéf KDU-ČSL v závěru týdne oznámil, že zrovnoprávnění manželství pro gaye a lesby nesmí projít. A nastala mela. Jurečka se ocitl pod palbou Pirátů, ale narazil i u ODS, TOP 09, sociálních demokratů a STAN. Pirát František Kopřiva naznačil, že vlastně může jít o přípravu pro budoucí vládu ANO a lidovců.

Tak jdete s Babišem? Zlá dohra mezi Piráty a Jurečkou
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka

Předseda lidovců Marian Jurečka v závěru minulého týdne oznámil, že zrovnoprávnění manželství pro gaye a lesby v případné koalici ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN nesmí projít a to ani jako poslanecký návrh. Vyvolal tím bezmála bouři u Pirátů a nepochválili ho ani kolegové v koalici SPOLU, tedy kolegové z ODS a TOP 09.

Jurečka vzal během víkendu svá slova zpět, zdůraznil, že nechce ohrozit možnou budoucí vládu dvou opozičních koalic.

„S odkazem na včerejší rozhovor chci všechny ujistit, že rozhodně nebudeme bourat šanci na změnu v naší zemi. Česká republika ji potřebuje, stejně jako potřebuje vládu, která se dokáže shodnout na těch největších problémech země a řešit je. Někdy se během rozhovoru nepodaří všechno dobře vysvětlit, a to moje včerejší vyjádření patří mezi ně. V otázce manželství pro všechny platí již v minulosti deklarované, co jsme za SPOLU řekli, a to, že bude každý poslanec hlasovat podle svého uvážení,“ zdůraznil na Twitteru.

Jurečka pod palbou

Ale škoda už byla napáchána a Jurečka schytává ránu za ranou.

Jednu mu zasadil pirátský poslanec František Kopřiva.

„Naším cílem je sesadit oligarchu, který rozkládá stát a vrátit téhle zemi budoucnost. Pan Marian Jurečka by si měl rozmyslet, jestli chce tuhle příležitost zahodit kvůli svaté válce proti manželství pro všechny. Nebo je to celé ve skutečnosti záminkou pro opětovnou vládu lidovců s ANO?“ zeptal se Kopřiva.

Jurečka pod palbou

Předsedkyně Mladého Pirátstva Georgia Hejduková si ještě přisadila. „Sorry, názory jiných lidí respektuji, ale podmiňovat blokování manželství pro všechny účastí na vládě je sobecké. Mělo by to být věcí volného hlasování mezi kluby,“ zdůraznila.

Jurečka pod palbou

Jasný vzkaz poslal Jurečkovi i pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Věřím, že nejde o vypuštěny balonek ke spolupráci KDU s ANO. Lidská práva včetně manželství pro všechny jsou důležité téma a nesmí být důvodem pro pokračování Babišova kradeni,“ napsal.

Jurečka pod palbou

Také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a poslankyně ODS Jana Černochová daly najevo, že v této konkrétní otázce je třeba ctít model volného hlasování podle vlastního svědomí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komunistka Konečná: Volby jsou porážkou pro všechny, co chodí denně do práce. Počkejte za pár let

18:21 Komunistka Konečná: Volby jsou porážkou pro všechny, co chodí denně do práce. Počkejte za pár let

„Porážka nejen pro komunisty, ale pro všechny, kdo chodí denně do práce, aby za ni dostali směšnou m…