Taková hanba! Aňa Geislerová zděšena. A vidí nové zlo

14.06.2021 9:32 | Ze sítí

Herečka Aňa Geislerová má k ativismu blízko. Když do Česka přijela lídryně běloruské opozice Cichanouská, Geislerová ji přišla podpořit na Staroměstské náměstí na akci Milionu chvilek pro demokracii. Řekla, že nedělat nic znamená přidat se na stranu zla, a to ona nechce. „Já chci, aby bylo jasný, že podporuju Bělorusko v jeho boji za svobodu a za spravedlnost,“ řekla a vyjádřila Svjatlaně Cichanouské svou podporu. V poslední době ovšem Geislerová řeší opět Českou republiku. Například výroky Marie Benešové.

Taková hanba! Aňa Geislerová zděšena. A vidí nové zlo
Foto: Repro Facebook
Popisek: Herečka Aňa Geislerová podporuje běloruskou opozici na Staroměstském náměsti

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25068 lidí
Aňa Geislerová se před týdnem angažovala ve vítání Svjatlany Cichanouské, běloruské aktivistky a političky, která už skoro rok žije v exilu. Cichanouskou považuje za prezidentku například předseda Senátu Miloš Vystrčil. „To, že Senát Parlamentu České republiky pozval jako hlavního představitele Běloruska Svjatlanu Cichanouskou, si vykládám tak, že Senát i já považujeme osobně za zvoleného prezidenta Běloruska Svjatlanu Cichanouskou,“ uvedl.

Za prezidentku Běloruska Cichanouskou považuje i Geislerová. „Chtěla bych svůj vzkaz adresovat i paní prezidentce. Já jsem tady dneska proto, protože si myslím, že existují chvíle, kdy neudělat vůbec nic znamená, že se přidáváte na stranu zla. A já chci, aby bylo jasný, že já nestojím na straně zla. Já nepodporuju režim, který svoje občany zastrašuje, zatýká, pronásleduje, mučí a vraždí,“ vymezila se proti režimu Alexandra Lukašenka.

„Já chci, aby bylo jasný, že podporuju Bělorusko v jeho boji za svobodu a za spravedlnost a dávám nebo mám velký obdiv k jejímu vytrvalému a statečnému boji, kdy opravdu riskují všechno, myslím úplně všechno. Tak vydržte, odvahu a sílu, my jsme s vámi všichni, co jsme tady, i ti, co tady nejsme. Tak vydržte. Odvahu,“ přála herečka běloruské opozici a „prezidentce“ Cichanouské.

Geislerová také na facebooku sdílela proopoziční statusy dalších lidí, například režiséra Davida Drábka. Tomu bylo ctí se zúčastnit akce spolu Geislerovou a dalšími. „Podpořili jsme spolu s Darek Král, Ana Geislerová či Tomáš Klus všechny svobodomyslné a nelhostejné lidi. Máme za sebou první dávku novičoku a cítíme se skvěle,“ říká Drábek.

„Před sto lety poskytlo Československo azyl uprchlíkům před nacistickou či bolševickou totalitou, před antisemitskými štvanicemi. Dnes na to můžeme navázat, být znovu v Evropě zónou pozitivní deviace. Jsme sice jako národ rozhádaní a vládnou nám mafiáni, ale stále jsme liberální země EU a člen NATO, takže máme dostatek sil, prostředků a místa na podporu umlčovaných a pronásledovaných Bělorusů,“ vyzývá režisér.

Ovšem od proběloruského aktivismu se v posledních dnech herečka vrátila ke kritice Andreje Babiše a jeho vlády. Vadí jí například výroky ministryně Marie Benešové ohledně znásilnění, protože Benešová se vyslovila proti zvyšování trestních sazeb za tento zločin. Zvýšení trestních sazeb podle ministryně nic neřeší, je podle ní potřeba věnovat se prevenci a pracovat s poškozenými. Znásilnění je sice podle ministryně závažný trestný čin, ale varovala před podlehnutím hysterii. „Není dán důvod, aby se zvyšovaly trestní sazby. Patříme k přísnějším státům,“ řekla Benešová. Zvyšování sazeb obecně jde podle ní proti moderním trendům trestní politiky. „Patříme ke státům s největším počtem vězněných osob,“ dodala. Tím ovšem vytočila herečku.

„Tohle snad neni možný banalizovat takové téma. Tohle vypustit z pusy a být ministryní spravedlnosti? Jako že nám odsouzení násilníci nezapadaji do programu, protože na ně není místo? Co to je? Hanba,“ chytila se Geislerová titulku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

10:23 Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

Generální ředitel České pošty Roman Knap dal jasně najevo, že plně stojí za kampaní, kterou státní p…