Takto se zachází se sněmovními nováčky. Podívejte se

20.11.2013 4:38 | Zprávy
autor: pl, vf

ANKETA Chodbami Poslanecké sněmovny se procházejí noví poslanci a zabydlují se ve svých kancelářích. ParlamentnímListům.cz prozradili, jaké jsou jejich první dojmy, co všechno dostali nebo kterým místům se chtějí ve sněmovně raději vyhnout. Osvědčení o zvolení obdrží na první schůzi 25. listopadu, od jejich zvolení jim už ale běží plat.

Takto se zachází se sněmovními nováčky. Podívejte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

„Oceňuji vysokou profesionalitu těch, kteří nás uvádí do problémů, abychom se orientovali při prvních krocích ve sněmovně, kdy ještě nevíme, která klika je od záchodu a která od kanceláře. Dostali jsme přidělené byty. Já ale nechci jiné ubytování než to, které je přímo v Poslanecké sněmovně, pokud je to možné,“ řekla pro ParlamentníListy.cz bývalá novinářka Jana Lorencová, zvolená za hnutí ANO v Moravskoslezském kraji.

Vozka: Dostali jsme dva notebooky

Její kolega z hnutí ANO Vlastimil Vozka a primátor Mostu popisuje pro ParlamentníListy.cz své první kroky v nové roli poslance takto: „Je pravda, že několik jednání v Praze a převzetí kanceláře včetně prostor klubu už proběhlo, dostali jsme dva notebooky - jeden pro práci v Praze, jeden do regionální kanceláře. Velmi mile mě překvapil kvalitní servis, jak o nás pečují, všechno trpělivě vysvětlují, zaměstnanci sněmovny pro nás mají pochopení. Zarazilo mě, jak je ta budova jedno velké bludiště, tolik chodeb a spojek. Na to si budu muset zvykat.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…