Telička se Štětinou potěší hlavně euroskeptiky, soudí expert. Těžko říci, co dokáží

16.02.2019 17:43 | Zprávy

Europoslanci Pavel Telička a Petr Ježek, zvolení za ANO, založili politické hnutí Hlas, s nímž chtějí kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. Jaromír Štětina, zvolený za TOP 09, založil novou stranu Evropa společně. Je ještě brzy na to předvídat, jestli budou slavit úspěch. Odbornící ale už teď odhadují, že z rozdrobenosti proevropských subjektů se budou radovat hlavně euroskeptici, píše server Aktuálně.cz.

Telička se Štětinou potěší hlavně euroskeptiky, soudí expert. Těžko říci, co dokáží
Foto: Daniela Černá
Popisek: Pavel Telička

Z nových hnutí jistě nemají ostatní proevropsky smýšlející strany radost, zcela jistě budou cílit na jejich voliče. Sociolog Jan Herzmann připisuje větší šance spíše Teličkovu hnutí Hlas. „Je známou a výraznou osobou, takže by mohl část voličů lákat," dodává Herzmann.

Politolog Jakub Charvát míní, že Teličkův Hlas i Štětinova Evropa společně mohou o hlasy obrat i hnutí ANO a můžou být problémem pro kandidátku TOP 09 a STAN, ale také lidovcům či ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vláda už oficiálně připravuje Česko na chudobu

4:44 Vláda už oficiálně připravuje Česko na chudobu

Česko se snaží zmírnit dopady rozšíření obchodování s emisními povolenkami na domácnosti, které dřív…