Telička vyzývá k vydání Babiše. Je to prý otázka politické kultury

02.09.2017 13:25

Pavel Telička, který donedávna poskytoval rady hnutí ANO v zahraničněpolitické oblasti, jde proti proudu. Na rozdíl od většiny politiků spolupracujících s Babišem volá po vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání.

Telička vyzývá k vydání Babiše. Je to prý otázka politické kultury
Foto: Daniela Černá
Popisek: Pavel Telička

Místopředseda Evropského parlamentu a europoslanec zvolený za hnutí ANO Pavel Telička donedávna patřil mezi spolupracovníky hnutí ANO, i když nebyl jeho členem. V Babišově hnutí byl expertem na zahraniční politiku. Vůči Babišovi však vystupoval kriticky, např. kvůli kauze firmy Čapí hnízdo, nebo kvůli nahrávkám zveřejňovaným anonymní skupinou Šuman. Nesouhlasil také s Babišovým postojem k EU. Jednoho dne proto bylo rozhodnuto, že se bude Babiš obracet na jiné spolupracovníky, pokud bude chtít konzultace v zahraničněpolitické oblasti. Telička také nedávno oznámil, že nebude ve sněmovních volbách kandidovat za hnutí ANO.

To, že jde tzv. proti proudu, ukázal Telička i ve chvíli, když se začalo jednat o vydání šéfa hnutí ANO Babiše a jeho prvního zástupce Jaroslava Faltýnka Poslaneckou sněmovnou k trestnímu stíhání. Zatímco další místopředseda Richard Brabec ANO s kolegy předstoupil před novináře a vyjádřil se proti Babišovu vydání k trestnímu stíhání, Telička pro server Novinky.cz zdůraznil, že by Babiš měl být k trestnímu stíhání vydán.

Celý článek naleznete zde

„Pokud by se to týkalo mě, tak ano, zvedl bych ruku pro,“ odpověděl na dotaz, jak by se zachoval, kdyby seděl v Poslanecké sněmovně. Obratem však také dodal, že je třeba ctít presumpci neviny. Dokud soud pravomocně nerozhodne jinak, pokud vůbec dojde na soud, Babiš musí být považován za nevinného.

„Pouze to dává prostor pro to, aby mohla být věc řádně vyšetřena. Je to otázka politické kultury. Pro ty dotčené – když říkají, že jsou nevinni, tak je to příležitost k tomu, aby se mohli obhájit a přispět k tomu, že se nevina prokáže,“ mínil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…