Terorista z Manchesteru je prostě zločinec a žádný muslim, říká profesor Přibáň

23.05.2017 20:58

Profesor Jiří Přibáň se přímo z Velké Británie vyjádřil k bestiálnímu útoku v Manchesteru. Útok označil za naprosto odpudivý čin, kterým se však Britové v žádném případě nedají zastrašit.

Terorista z Manchesteru je prostě zločinec a žádný muslim, říká profesor Přibáň
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Profesor Cardiff Law School Jiří Přibáň v ČT

Ve Velké Británii v tuto chvíli běží na plné obrátky volební kampaň. Přesněji řečeno, na plné obrátky běžela až dodnes. Kvůli teroristickému útoku v Manchesteru všechny strany kampaň pozastavily. Britové ale zachovávají klid. Je to klid, kterému se naučili už v souvislosti s útoky Irské republikánské armády. Ta se v minulém století neštítila s pomocí bomb a jiných nástrojů usmrtit spoustu Britů.

Terorismus je v Británii opravdu vnitřním problémem bezpečnosti země a na jako takový na něj pohlíží jak veřejnost, tak také britští politici, kteří tyto útoky také tak řeší. Britové tedy tyto teroristické útoky nepřisuzují migrační vlně.

„To, že jsou mezi migranty teroristé, je asi tak stejné, jako kdybychom řekli, že jsou mezi nimi těhotné ženy nebo lékaři a inženýři. V tom zlomku té populace, která prchá před konflikty, se nepochybně objeví i tito lidé. V Británii, když řeknete migrace, tak se většině lidí vybaví přísun levné pracovní síly z východní Evropy,“ prozrazuje Přibáň v rozhovoru pro DVTV.cz.

Celý rozhovor naleznete zde.

Britské tajné služby pracují velmi pečlivě a celou řadu útoků se podle Přibáně podařilo překazit už ve stadiu přípravy. Britové jsou navíc od malička vedeni k tomu, aby se na veřejnosti chovali zdrženlivě, takže teroristům rozhodně neudělají radost nějaké obrazy paniky. Když došlo ve Velké Británii k poslednímu takovému velkému útoku v Londýně v roce 2005, Přibáň se prý zrovna vracel z jedné přednášky mimo Cardiff zpět do svého domovského města, lidé kolem něj prý tehdy vůbec o teroristickém útoku nemluvili. Dozvěděl se o něm až doma.

Na teroristy se navíc v Británii nepohlíží jako na příslušníky některé náboženské skupiny, ale prostě jako na zločince. „Je to vlastně absolutně zvrhlý zločin, protože islamističtí teroristé nejsou reprezentanti nějakého náboženství, ale jsou to prostě zločinci,“ zdůraznil Přibáň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyhození Klause ml.: Šafrův web kádroval novináře. Ale vynořilo se FOTO, které vše zvrátilo

12:33 Vyhození Klause ml.: Šafrův web kádroval novináře. Ale vynořilo se FOTO, které vše zvrátilo

S kým se vyfotíš, to je tvůj kamarád a jeho zájmům sloužíš. Alespoň tak by se dalo popsat uvažování …