To jsou kecy, řekla ODS o údajné rezignaci Pospíšila

24.02.2012 12:49

Podle deníku Právo na čtvrtečním jednání vedení ODS zaznělo, že by ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil měl odejít z funkce. Důvodem je spor ministra s pražským vrchním státním zástupcem Vlastimilem Rampulou. Občanští demokraté popírají, že by se o něčem takovém mluvilo. „Nepadlo jediné slovo, že by měl odejít z ministerstva,“ řekl iDNES.cz první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka.

To jsou kecy, řekla ODS o údajné rezignaci Pospíšila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

„To jsou naprosté kecy,“ dodal další z členů nejužšího vedení strany a předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová také o ničem neví. „Kategoricky vylučuji tvrzení anonymních zdrojů, že na grémiu padlo byť jediné slovo o dalším setrvání ministra Pospíšila ve funkci,“ uvedla pro iDNES.cz.

Deník Právo napsal s odvoláním na nejmenovaný zdroj, že na čtvrtečním jednání se vedení strany zabývalo odchodem Pospíšila. V pondělí se má konat schůzka, ve které se rozhodne o jeho nástupci. Toto tvrzení však popírá i samotný ministr. „Byla tam naprosto věcná debata a nikdo mi neřekl, že mám z vlády odejít,“ upozornil Pospíšil.

Nikdo nemá svou pozici ve vládě jistou

Premiér Petr Nečas dodal, že Pospíšil je ve vládě kvůli jeho podpoře. „Pokud je ministr za ODS ve funkci, tak jen s mojí podporou. Pokud o ni přijde, odchází z funkce. Obecně platí, že nikdo, ani já, nemá svou pozici ve vládě jistou,“ řekl pro iDNES.cz.

O ministrově odchodu z vlády se mluvilo už před podzimním kongresem ODS. Šířily se spekulace, že se ho chce zbavit Nečas, neboť se obává o své premiérské křeslo. Nyní mu hrozí rezignace kvůli sporu s Vlastimilem Rampulou. Pospíšil nesouhlasí s jeho návratem do čela pražského vrchního státního zastupitelství.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …