To v ČSSD nepotěší: Šmarda není vhodný kandidát na ministra kultury, ohlásil Babiš

20.07.2019 7:51 | Zprávy

Sociální demokracie se ocitla na rozcestí – rozhoduje se, zda ve vládě setrvá, či odejde. Jmenování ministra prý není jediný problém, spory má s hnutím ANO ve více oblastech. Přesto premiér Andrej Babiš (ANO) podle svých slov nevidí žádný důvod, proč by měla jejich vládní spolupráce skončit. V rozhovoru pro Deník.cz sdělil své odhady, jak se situace po pondělním zasedání předsednictva ČSSD bude vyvíjet.

To v ČSSD nepotěší: Šmarda není vhodný kandidát na ministra kultury, ohlásil Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

ČSSD na odchodu z vlády podle předsedy vlády Andreje Babiše prý určitě není. Připomněl, že vláda ANO a ČSSD funguje. „Teď jsme si připomněli první rok od získání důvěry ve Sněmovně, udělali jsme bilanci našich 657 úkolů, z toho jsme splnili 148,“ upřesnil v číslech.

„V situaci, kdy má pan prezident jiný názor na výměnu ministra kultury než ČSSD, se chovám velice vstřícně a striktně postupuji podle koaliční smlouvy,“ připomněl premiér, který situaci stále komunikuje s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. „Udělal jsem nestandardní krok, když jsem na jeho žádost přišel na zasedání předsednictva ČSSD,“ podotýká.

„Poslanci a další členové ČSSD mě kritizují permanentně. Paní Maláčová a pan Petříček nejsou poslanci, tak by na tu kritiku měli horší pozice,“ odpovídá na otázku, zda by se přece jen neměla ČSSD lépe v opozici. Jednou se však prý členové ČSSD v rámci referenda rozhodli, že jdou do vlády, tak by u toho měli setrvat. „I my musíme dělat programové kompromisy,“ poznamenal premiér.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala vyrazil do Plzně. Jenže tam byl spolu s Okamurou. A byl řev

20:02 Fiala vyrazil do Plzně. Jenže tam byl spolu s Okamurou. A byl řev

Plzeň se dnes stala dějištěm dvou předvolebních akcí – setkání koalice SPOLU s premiérem Petrem Fial…